Data wpisu: 31.01.2024

Spotify podnosi ceny w Polsce

Stało się. Po tym, jak najpopularniejsza platforma streamingu muzyki podniosła ceny swojej usługi Premium w większości krajów, na swoją kolej „doczekali się” użytkownicy w Polsce. Dla nowych subskrybentów wyższe ceny obowiązują od stycznia 2024 roku. Ci, którzy korzystali ze Spotify Premium wcześniej, zapłacą więcej dopiero od kwietnia.

Znaczna podwyżka, szczególnie planu rodzinnego

Zmiana cen dotyczy wszystkich dostępnych pakietów Spotify Premium. Poniżej szczegóły:

  • Premium Individual: cena wzrosła z 19,99 zł do 23,99 zł miesięcznie.
  • Premium Student: stawka wzrosła z 9,99 zł do 12,99 zł miesięcznie (do korzystania z tego planu wymagana jest aktualna legitymacja studencka).
  • Premium Duo: cena tego planu, przeznaczonego dla dwóch osób mieszkających pod tym samym adresem, wzrosła z 24,99 zł do 30,99 zł miesięcznie.
  • Premium Family: pakiet dla rodzin, który umożliwia utworzenie do sześciu kont, podrożał z 29,99 zł do 37,99 zł miesięcznie.

Spotify tłumaczy podwyżki, a jakże, rosnącymi kosztami prowadzenia tego biznesu.

Nowe stawki obowiązują już nowych użytkowników, a obecni abonenci muszą zaakceptować zmiany w cenniku do końca marca 2024 roku, aby korzystać z nowych stawek od kwietnia. W przeciwnym razie ich subskrypcja Premium zostanie anulowana, a usługa przejdzie do wersji Spotify Free z reklamami.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry