Data wpisu: 11.05.2023

Czy strona internetowa zaprojektowana przez agencję może być tania? Tak, ale pod pewnymi warunkami

Wiele osób nawet nie rozważa wysłania zapytania do agencji reklamowych specjalizującej się w projektowaniu stron internetowych. Powód? Przekonanie, że złożona oferta będzie bardzo wysoka i grubo przekroczy założony budżet. Takie myślenie często nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Profesjonalne agencje również projektują tanie strony internetowe, przy czym trzeba się tutaj liczyć z pewnymi ograniczeniami. Kilka przykładów znajdziesz w naszym poradniku.

Nie oczekuj indywidualnego projektu

Czy wiesz, dlaczego tania strona internetowa jest tania? Ponieważ agencja bazuje na już gotowym szablonie graficznym, który jest tylko dopasowywany do konkretnej marki pod kątem kolorystyki, zdjęć etc. Układ i funkcjonalność witryny pozostają natomiast bez zmian.

Taka strona będzie oczywiście do pewnego stopnia unikalna, ale nie licz na to, że agencja w zaproponowanej cenie np. kilkuset złotych zaoferuje Ci indywidualny projekt graficzny i funkcjonalny. Tutaj mówimy już o zupełnie inaczej wycenianej usłudze.

Uwaga! To nie oznacza, że taka strona musi źle się prezentować lub mało oferować, zobacz na przykładzie taniej strony internetowej za 690 zł netto.

Praca własna lub dopłata

Przed zamówieniem taniej strony w agencji zawsze dokładnie wczytaj się w warunki usługi. Na pewno okaże się, że czegoś nie obejmuje – zwykle tekstów. Strona musi być wypełniona dobrej jakości treścią, dlatego albo przygotuj się na dodatkowy wydatek (usługa copywriterska), albo znajdź czas na samodzielne napisanie tekstów, o ile w ogóle masz ku temu predyspozycje.

Wielokrotne zmiany? To nie ta usługa

Jeśli spodziewasz się, że zamówisz najtańszą stronę internetową w ofercie agencji, po czym będziesz ją zasypywać poprawkami, prośbami o wprowadzenie zmian, tym bardziej wymagających zmodyfikowania szablonu, to ta usługa nie jest dla Ciebie - chyba, że liczysz się z dopłatami.

Tania strona to propozycja dla osób mających podstawowe wymagania, akceptujących szablonowość witryny i rozumiejących, że w cenie kilkuset złotych nie można oczekiwać rozwiązań typowych dla witryn kilka- czy kilkanaście razy droższych. 


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry