Data wpisu: 27.07.2017

Soluma oficjalnym Partnerem Bitdefender!

Mamy okazję, aby się trochę pochwalić. Soluma została oficjalnym Partnerem Bitdefender – marki najlepszego oprogramowania antywirusowego na rynku. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom produkty najwyższej jakości, które zadbają o bezpieczeństwo ich danych, stron internetowych, e-sklepów i serwerów.

Bitdefender zwycięzcą wielkiego testu pisma Komputer Świat

Redakcja Komputer Świata przeprowadziła doroczny test oprogramowania antywirusowego, który jest wykładnią jakości konkretnych produktów dostępnych na rynku. Procedura testowa była bardzo wnikliwa i obejmowała:

  • Blisko 50 tysięcy symulowanych ataków z sieci,
  • 1600 stron internetowych, które musiały zostać sprawdzone pod kątem obecności wirusów,
  • Blisko 84 tysiące różnego rodzaju szkodników atakujących systemy operacyjne i narzędzia online,
  • 2100 godzin testowania.

20 ekspertów bardzo skrupulatnie analizowało pracę poszczególnych programów antywirusowych, by sprawdzić, który z nich poradzi sobie najlepiej z niełatwym zadaniem. Wynik testu zaskoczył nawet redakcję. Po latach panowania z tronu został strącony sam Kaspersky, a jego miejsce zajął właśnie Bitdefender Internet Security. Drugie miejsce przypadło oprogramowaniu marki ESET, a trzecie G Data.

Różnice pomiędzy poszczególnymi programami z czołowych miejsc nie były duże, ale pamiętajmy, że mówimy o bezpieczeństwie. Tutaj nie ma miejsca na nawet drobne luki. Jeden mały wirus może narobić ogromnych szkód, zaszyfrować dane i zmusić właściciela do zapłacenia wysokiego okupu. Dlatego sukces Bitdefendera jest niezaprzeczalny.

Słaby wynik Windows Defendera

Darmowe, preinstalowane narzędzie zabezpieczające systemu Windows cieszy się ogromną popularnością, ale niestety nie można go polecić osobom, którym zależy na naprawdę dobrej ochronie. Windows Defender uzyskał mierny wynik w teście Komputer Świat i bagatelizował nawet 20 razy więcej wirusów niż zwycięzca! To niedopuszczalne, dlatego wszystkim przedsiębiorcom i osobom prywatnym rekomendujemy jak najszybsze przejście na komercyjne programy antywirusowe – najlepiej na Bitdefender Internet Security.

Łyżka dziegciu...

Żeby nie było tak wspaniale, to trzeba wspomnieć, że żaden z testowanych programów antywirusowych nie poradził sobie z najtrudniejszym zadaniem, mianowicie odszyfrowaniem danych zaatakowanych przez ransomware (bardzo złośliwe oprogramowanie szyfrujące). Oznacza to, że w razie zaszyfrowania danych, użytkownik pozostaje bezsilny i w praktyce musi zapłacić wysoki okup.

Dlatego pamiętaj: nie ma w 100% pewnego programu antywirusowego i nic nie zastąpi rozsądnego korzystania z Internetu, backupowania danych oraz regularnego wykonywania kopii zapasowych systemu.

Soluma rekomenduje oprogramowanie Bitdefender

Jako oficjalny Partner marki Bitdefender nie tylko sami korzystamy z jej oprogramowania, ale także rekomendujemy je naszym klientom. Zależy nam na tym, aby wszystkie firmy, które nawiązały z nami współpracę, miały dostęp do najlepszych rozwiązań z zakresu ochrony antywirusowej. Oferujemy więc sprzedaż licencji, implementację oprogramowania oraz doradztwo w zakresie wyboru optymalnego narzędzia.

Ty też zacznij dbać o bezpieczeństwo swoich danych! Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę dla Ciebie! Zobacz cennik oprogramowania antywirusowego Bitdefender


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz ofertę

Przewiń do góry