Data wpisu: 09.07.2021

Dark mode – nowa funkcja od Google

Google nareszcie udostępniło funkcję, o którą użytkownicy najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie dopominali się od dawna. Chodzi o dark mode, czyli tryb ciemny wyświetlania treści na ekranie. Właśnie rozpoczął się proces globalnego uruchamiania tej opcji i mogą z niej korzystać także polscy użytkownicy Google.

Funkcja znana już użytkownikom Google Mobile

Dark mode jakiś czas temu został uruchomiony w mobilnej wersji wyszukiwarki, ale mało kto o tym wiedział. Teraz Google poinformowało o udostępnieniu tej opcji także w wersji desktopowej swojego głównego narzędzia. Co ważne, ten tryb można ustawić nie tylko w przeglądarce Chrome, ale też w Firefox czy Edge oraz innych konkurencyjnych narzędziach.

Po włączeniu dark mode ekran staje się po prostu czarny, a napisy szare. Dzięki temu korzystanie z wyszukiwarki w ciemnym pomieszczeniu jest dużo wygodniejsze i mniej męczące dla wzroku. Testy tego rozwiązania rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku, dlatego tempo jego wdrożenia jest – jak na Google – całkiem niezłe.

Jak włączyć dark mode na swoim komputerze? Wejdź w „Ustawienia wyszukiwania”, wybierz sekcję „Wygląd” i zaznacz „Ciemny motyw”. Jeśli nie widzisz takiej funkcji, to poczekaj kilka dni, ponieważ proces wdrażania dark mode nie został jeszcze zakończony.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry