Data wpisu: 07.11.2018

Druk LED przyszłością poligrafii

Podczas kupna drukarki kierujemy się zawsze standardowymi wskaźnikami – wydajnością tonera lub szybkością procesu drukowania. Obecnie mamy też możliwość wyboru technologii druku. Może to być drukarka laserowa lub też nowoczesna LED.

Czym one różnią się od siebie? Drukarka laserowa składa się z układu luster i lasera, który jest dość skomplikowany. Technologia LED pozwala na zastąpienie jej listwą świetlną. Jest to rozwiązanie praktycznie nieawaryjne, gdyż diody w systemie LED nie zużywają się. Efektem jest długie działanie drukarki. Atutem tego sprzętu jest także mniejszy rozmiar urządzeń drukujących oraz szybkość drukowania, ponieważ naświetlana jest od razu cała szerokość bębna, w różnych do drukarek laserowych, gdzie ten proces wykonywany jest etapami.

Podobieństwo drukarek laserowych i LED ukazuje się przy porównaniu zużycia tonera – w obu rozwiązaniach jest praktycznie takie samo.

Wadą systemu Led w drukarkach jest jakość wydruku, jednak nowe urządzenia, które wchodzą na rynek, radzą sobie coraz lepiej.

Zalety technologii druku LED mówią same za siebie. Co ciekawe, wcale nie jest to świeże rozwiązanie – pierwsza drukarka z systemem LED została wytworzona w 1989 roku, w Japonii, przez firmę OKI. Technologia ta wciąż się rozwija, na rynku dostępna jest już trzecia generacja urządzeń z tym systemem.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry