Data wpisu: 05.11.2020

Hosting w chmurze: idealne rozwiązanie do pracy zdalnej

Model pracy zdalnej powoli staje się standardem również w tych firmach, które wcześniej w ogóle nie brały tego rozwiązania pod uwagę. Wszystko oczywiście zmieniła wiosna 2020 roku – nie musimy chyba przypominać, co się wtedy stało. Przedsiębiorstwa musiały nierzadko w panice przechodzić na pracę zdalną, aby utrzymać produkcję i sprzedaż, co sprzyjało popełnianiu wielu błędów i generowało potężne koszty. Warto czerpać z tych doświadczeń i wprowadzić w firmie model pracy zdalnej w sposób świadomy. Niezbędnym narzędziem do tego jest hosting w chmurze. Dlaczego to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorstw stawiających na pracę poza biurem?

Niski koszt

Firmy, które są lub były zmuszone przejść na model pracy zdalnej, z reguły robiły to również dla oszczędności. Tym bardziej warto tutaj korzystać z takich narzędzi, które nie będą generować dodatkowych, bardzo wysokich kosztów. Hosting w chmurze wypada pod tym względem znakomicie, nie tylko z uwagi na konkurencyjną cenę, ale także możliwość bardzo dokładnego dopasowania pakietu do realnych potrzeb firmy.

Zdarza się również, że w ramach usługi hostingu dostawca oferuje inne przydatne narzędzia do pracy zdalnej, jak aplikacja FTP ułatwiająca wymianę plików w zespole czy oprogramowanie do wspólnej pracy nad projektem.

Elastyczność

To kolejna bardzo ważna zaleta hostingu w chmurze, którą docenią zwłaszcza ci przedsiębiorcy, którzy lubią dopasowywać rozwiązania IT do swoich aktualnych potrzeb. Usługa realizowana online jest pod tym względem bezkonkurencyjna, dając możliwość dość swobodnego zmieniania pakietów, zwiększania lub zmniejsza przestrzeni dyskowej w zależności od sytuacji etc. Dodatkowo pozwala to stale kontrolować koszty korzystania z hostingu, co także nie jest bez znaczenia.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Praca zdalna zawsze rodzi wysokie ryzyko wycieku poufnych danych czy uszkodzenia plików i tym samym narażenia firmy na duże straty – czasu i pieniędzy. Hosting  minimalizuje takie prawdopodobieństwo. Zasoby firmy są bezpiecznie przechowywane w wirtualnej przestrzeni, a dostawca usługi bardzo skrupulatnie dba o jej zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem. Wszelkie aktualizacje odbywają się w czasie rzeczywistym, usługa jest objęta stałym monitoringiem, co pozwala błyskawicznie zareagować na np. próby sforsowania zabezpieczeń.

Łatwe kontrolowanie biznesu na odległość

Większość przedsiębiorców decydujących się wdrożyć w swoich firmach model pracy zdalnej obawia się, że w ten sposób stracą kontrolę nad poczynaniami pracowników, na czym ucierpi tempo realizowania projektów. Tak być jednak wcale nie musi. Rozwiązania chmurowe, w tym hosting, umożliwiają stałe nadzorowanie pracy zespołu z dowolnego miejsca na świecie, oferując również zaawansowane funkcje raportowania.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry