Data wpisu: 15.01.2024

ChatGPT w małym biznesie: w czym może Ci pomóc ten model językowy?

ChatGPT to najpopularniejsze narzędzie AI oparte o model językowy, któremu oczywiście daleko do doskonałości, natomiast już dziś może być całkiem przydatne w codziennej pracy. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z ChatGPT w swoim biznesie, to czas spróbować. Oto przykładowe zastosowania tego modelu językowego.

Generowanie treści

Najchętniej wykorzystywaną funkcją ChatGPT jest generowanie treści, które powstają dosłownie w ciągu kilku sekund. Nie oczekuj od nich wysokiej jakości i nie wykorzystuj ich w komunikacji z klientami. Możesz natomiast „zatrudnić” ten model językowy do generowania np. prostych opisów produktów czy krótkich tekstów reklamowych.

Tłumaczenia

ChatGPT nie zastąpi profesjonalnego tłumacza, przynajmniej nie na tym etapie, natomiast całkiem nieźle radzi sobie z tłumaczeniem prostych tekstów – na pewno nie gorzej niż Google Translate. Jeśli chcesz przetłumaczyć jakiś tekst na własne potrzeby, to śmiało możesz skorzystać z pomocy ChatGPT.

Rozwiązywanie nieskomplikowanych problemów technicznych

Nie wiesz, jak podłączyć drukarkę do sieci wewnętrznej? Masz problem z zainstalowaniem oprogramowania biurowego? Może chcesz wprowadzić kilka zmian na firmowym blogu? ChatGPT od ręki udzieli Ci wskazówek, które mogą okazać się w zupełności wystarczające.

Tworzenie skryptów, podsumowań etc.

Jeśli masz do przeczytania bardzo długi tekst, na przykład dokument urzędowy czy specyfikację zamówienia złożonego przez klienta, a brakuje Ci na to czasu, to ponownie skorzystaj z pomocy ChatGPT. Ten model językowy świetnie radzi sobie z generowaniem zwięzłych podsumowań, wyciągając całą esencję z wklejonego tekstu.

Są to oczywiście tylko przykładowe zastosowania ChatGPT, których będzie sukcesywnie przybywać wraz z dalszym rozwojem tego i wielu innych modeli językowych.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry