Data wpisu: 03.05.2023

Dlaczego warto postawić na system monitoringu PoE?

PoE (Point of Ethernet) to szybko zyskująca na popularności technologia wykorzystywana do budowy amatorskich i profesjonalnych systemów monitoringu. Stanowi bardzo dobrą alternatywę dla kamer Wi-Fi, natomiast wiele osób – zupełnie niesłusznie – obawia się tego rozwiązania, z góry zakładając, że jest skomplikowane i kosztowne w budowie. Fakty mówią coś innego. Poznaj zalety systemu monitoringu PoE.

Stabilne działanie

Kluczową zaletą systemów monitoringu PoE jest stabilne działanie kamer, bez względu na siłę sygnału Wi-Fi, która nie ma tutaj żadnego znaczenia. Przewód LAN zapewnia nie tylko stałe połączenie z Internetem, ale również zasilanie kamer, które nie potrzebują już dodatkowego podłączenia do prądu. Doświadczenie pokazuje, że PoE to najstabilniejsze spośród najtańszych rozwiązań do monitoringu.

Bardzo łatwa budowa systemu

Ze zbudowaniem systemu monitoringu PoE poradzi sobie praktycznie każdy majsterkowicz. Jedyne, co jest potrzebne, to kamery, odpowiedniej długości przewód LAN i switche PoE w przypadku chęci połączenia kilku kamer w ramach jednego systemu. Najtrudniejszym etapem instalacji jest… montaż kamer na wysokości. Jeśli masz możliwość poprowadzenia skrętki, na przykład w podbitce dachowej, to jak najbardziej możemy polecić właśnie takie rozwiązanie.

Oszczędność miejsca

Dzięki temu, że kamera PoE jest zasilana i podłączona do Internetu za pośrednictwem tego samego przewodu, oszczędzamy miejsce na zasilaczach. Nie musimy również kłopotać się doprowadzeniem zasilania w pobliże kamery.

Niski koszt zakupu kamer

Szczególnie, gdy porównamy klasyczne kamery do PoE z modnymi kamerami Wi-Fi. Nawet w ramach linii jednego producenta można zauważyć, że kamera bez funkcji łączności bezprzewodowej jest średnio o 100-150 zł tańsza niż kamera Wi-Fi, przy zachowaniu praktycznie identycznych parametrów jakościowych.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry