Data wpisu: 04.01.2023

Dlaczego warto przejść na Internet światłowodowy?

Dostęp do Internetu jest dziś podstawową potrzebą człowieka. Na szczęście w Polsce praktycznie nie ma już tzw. białych plam. Kto chce korzystać z sieci, ten ma taką możliwość. Pomimo nowych technologii, takich jak Internet 5G czy satelitarny, wciąż bezkonkurencyjny pozostaje Internet światłowodowy. Jeśli możesz się do niego podłączyć, to skorzystaj z pierwszej nadarzającej się okazji. Dlaczego warto? Oto podstawowe argumenty.

Znaczna prędkość Internetu

Jeśli od Internetu oczekujesz przede wszystkim bardzo szybkiego działania, chcesz oglądać filmy i seriale online w rozdzielczości 4K i pobierać duże pliki z sieci w mgnieniu oka, to jedynym sensownym wyborem jest dla Ciebie Internet światłowodowy. Wszelkie testy jednoznacznie wykazały, że wciąż jest to najszybsza spośród powszechnie dostępnych opcji.

Brak limitu danych

Wielką zaletą Internetu światłowodowego jest to, że nie trzeba się tutaj przejmować żadnym limitem danych narzuconym przez dostawcę. Docenią to przede wszystkim osoby, które dziś korzystają z Internetu mobilnego i regularnie pod koniec okresu rozliczeniowego borykają się z problemem wolnego połączenia – właśnie z powodu wyczerpania paczki danych.

Stabilność

Co jak co, ale stabilność jest domeną wyłącznie Internetu światłowodowego. Jeśli nie chcesz się zastanawiać, czy dziś, w czasie złej pogody, będziesz mógł ze spokojem obejrzeć serial na Netflixie, to wybierz światłowód i zapomnij o problemach dręczących użytkowników Internetu mobilnego czy radiowego.

Rzadkie przerwy

Internet światłowodowy również ulega awariom, natomiast niemal zawsze są one spowodowane fizycznym uszkodzeniem światłowodu. Nie mają nic wspólnego z remontem nadajnika, zagłuszaniem sygnału czy gorszymi warunkami atmosferycznymi.

Niski koszt instalacji

Internet światłowodowy doprowadzi do Twojego domu lub mieszkania zewnętrzna firma. W ramach usługi technicy podłączą też Twój router – Tobie pozostanie tylko skonfigurować sieć wewnętrzną. Nie ma mowy o kupowaniu routerów z wyższej półki czy tym bardziej anten poprawiających jakość sygnału.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry