Data wpisu: 25.04.2024

Do czego jest Ci potrzebny Internet w samochodzie?

Przywykliśmy już do tego, że wszystkie urządzenia wokół nas mają opcję podłączenia do Internetu. Oczywiście dotyczy to także współczesnych samochodów. Jeśli nie bardzo wiesz, do czego właściwie może być potrzebny Internet w aucie, to kilka zastosowań znajdziesz w naszym poradniku.

Aktualizacje oprogramowania

Podobnie jak urządzenia mobilne, współczesne samochody często otrzymują aktualizacje oprogramowania, które mogą poprawiać funkcjonalność pojazdu czy naprawiać różne błędy w działaniu chociażby systemu inforozrywki. Dostęp do Internetu umożliwia pobieranie i instalowanie tych aktualizacji automatycznie, bez konieczności wizyty w serwisie.

Aktualizacja map

W autach wyposażonych w system nawigacji satelitarnej dostęp do Internetu umożliwia przeprowadzenie automatycznej aktualizacji map, co jest bardzo wygodne (choć bywa czasochłonne) i znów oszczędza nam wizyty w serwisie.

Nawigacja w czasie rzeczywistym

Samochodowe systemy nawigacji mogą korzystać z Internetu do pobierania aktualnych informacji o ruchu drogowym, co umożliwia omijanie korków i szybsze dotarcie do celu.

Muzyka i rozrywka

Dostęp do Internetu w aucie umożliwia strumieniowanie muzyki, audiobooków i podcastów przez różne platformy, takie jak Spotify, Tidal, Audioteka czy Apple Music, co zapewnia niemal nieograniczony dostęp do rozrywki w czasie jazdy.

Asystenci głosowi

Dzięki temu, że auto jest online, kierowca zyskuje możliwość korzystania z asystentów głosowych, takich jak Siri, Google Assistant czy Alexa, między innymi do sterowania różnymi funkcjami w samochodzie, wyszukiwania informacji w Internecie czy wysyłania wiadomości.

Wi-Fi hotspot

Samochód z dostępem do Internetu może pełnić rolę mobilnego hotspotu Wi-Fi, umożliwiając pasażerom korzystanie z sieci na własnych urządzeniach, co jest szczególnie przydatne podczas długich podróży.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry