Data wpisu: 04.09.2023

Do czego przyda Ci się repeater?

Repeater, nazywany też wzmacniaczem sygnału Wi-Fi, to niewielkie urządzenie, które może znacząco poprawić komfort korzystania z Internetu bezprzewodowego w domu czy w biurze. Jeśli dziś masz problemy z zasięgiem Wi-Fi w niektórych częściach budynku, to warto zacząć od inwestycji w repeater, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Czym właściwie jest repeater?

Repeater to urządzenie, którego zadaniem jest odbieranie sygnału z routera, wzmacnianie go i transmitowanie do innych urządzeń podłączonych do tej samej sieci wewnętrznej. W ten sposób można rozwiązać problem braku zasięgu Wi-Fi np. na wyższej kondygnacji czy w pomieszczeniach oddalonych od miejsca podłączenia routera.

Gdzie sprawdzi się repeater?

Repeater to wręcz nieodzowny element wyposażenia domów dwukondygnacyjnych, w tym z poddaszem użytkowym, a także większych biur. Jeśli nie ma możliwości zainstalowania routera w centralnej części budynku, to z dużym prawdopodobieństwem wystąpi problem słabego zasięgu Wi-Fi w niektórych pomieszczeniach. Rozwiązaniem jest właśnie zastosowanie repeatera.

Nie oczekuj cudów

Repeatery, nawet te z wysokiej półki, nie gwarantują uzyskiwania najwyższych możliwych prędkości Internetu po Wi-Fi. Praktycznie zawsze występują jakieś straty, z czym trzeba się liczyć. Lepsze to jednak niż całkowity brak sygnału, z czym boryka się wiele osób korzystających z domowej czy biurowej sieci Wi-Fi.

Ile kosztuje repeater?

Najtańsze repeatery można kupić za około 70-100 złotych, jednak nie warto zaprzątać sobie nimi głowy. Sensowne urządzenie da się kupić od około 150 zł.

Najlepsze parametry zapewniają repeatery w cenie około 300 i więcej złotych, natomiast jest to już kwota, która uzasadniałaby stworzenie systemu mesh, czyli połączonych ze sobą routerów rozsiewających sygnał Wi-Fi po całym budynku i jego otoczeniu.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry