Data wpisu: 19.06.2024

Google Pixel: nowe smartfony giganta już dostępne w Polsce

Seria Pixel nigdy nie osiągnęła statusu iPhone’ów czy nawet flagowych Samsungów Galaxy, pozostając w awangardzie smartfonów. Wybierali je głównie wielcy fani usług Google, którym zależało na priorytetowym przydziale aktualizacji systemowych (głównie OS Android). Na polskim rynku właśnie debiutuje najnowsza generacja smartfonów Google, której nieco bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

Trzy modele na początek

Do sprzedaży w Polsce trafiły trzy modele serii Pixel, czyli: Pixel 8, Pixel 8 Pro oraz Pixel 8a. Choć mogłoby się wydawać, że nie jest to żadne wielkie wydarzenie, to pamiętajmy, że Google oferuje swoje urządzenia tylko na wybranych rynkach (Polska przez długi czas była pomijana).

Nowe smartfony są wyposażone w procesor Google Tensor G3, mają zapewnione 7 lat aktualizacji, w tym systemu Android i wykorzystują zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji, m.in. systemy aparatów do robienia zdjęć w wysokiej jakości oraz ich edytowania za pomocą narzędzi AI.

Smartfony Google Pixel są dystrybuowane za pośrednictwem Google Store oraz sieci sklepów Media Expert (w ofertach abonamentowych zaproponowała je sieć Play). Kupując Pixela 8a użytkownicy otrzymają 3 miesiące bezpłatnego dostępu do YouTube Premium, Google One oraz 6 miesięcy do Fitbit Premium. Z kolei nabywcy Pixela 8 lub 8 Pro zyskają dodatkowe 3 miesiące subskrypcji Google One.

Ile kosztują nowe smartfony Google Pixel?

Oficjalne ceny kształtują się następująco:

  • Pixel 8a kosztuje 2449 zł (128 GB) oraz 2749 zł (256 GB).
  • Pixel 8 jest dostępny za 3599 zł (128 GB) oraz 3899 zł (256 GB).
  • Pixel 8 Pro kosztuje 4999 zł (128 GB), 5299 zł (256 GB) oraz 5899 zł (512 GB).

Nie jest więc tanio, natomiast tak też wygląda aktualny rynek elektroniki użytkowej, na którym wytworzyła się spora luka między smartfonami z niskiej półki cenowej, a tymi oferującymi bardziej zaawansowane funkcje.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry