Data wpisu: 05.09.2023

Jak wybrać dostawcę Internetu mobilnego dla biura?

przedsiębiorców nie może jednak korzystać z szybkiego i niezawodnego światłowodu. W takiej sytuacji naturalnym wyborem wydaje się być Internet mobilny. Większość operatorów ma w swojej ofercie pakiety dla firm, zwykle nazywane „biurowymi”. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze dostawcy Internetu mobilnego dla biura.

Zacznij od przetestowania różnych usług

Najlepszy Internet mobilny dla biura to ten, który… działa. Niestety, najpierw trzeba się o tym przekonać osobiście. Nigdy nie wierz sprzedawcy na słowo i samodzielnie przetestuj różne usługi.

Jeśli masz już router z modemem do obsługi karty SIM, to zacznij od zakupu kilku starterów najpopularniejszych operatorów telefonii komórkowej i po kolei, w takich samych warunkach pogodowych, o tej samej porze, przetestuj działanie Internetu, uzyskiwane prędkości, stabilność połączenia etc.

Sprawdź oferowany pakiet danych komórkowych

Internet biurowy rządzi się swoimi prawami i zwykle wypada o wiele korzystniej pod względem przyznawanego pakietu danych komórkowych. Jak dużego pakietu potrzebujesz? Jest to oczywiście kwestia indywidualna. Zrób test i przez miesiąc zliczaj ilość zużywanych danych – jeśli okaże się, że przy normalnym użytkowaniu „schodzi” około 300 GB transferu, to warto poszukać oferty z lekkim zapasem, na przykład 350 czy 400 GB.

Możliwość korzystania z Internetu poza biurem

To bardzo wygodne rozwiązanie, za którym warto się rozejrzeć. Niektórzy operatorzy proponują swoim klientom biznesowym Internet biurowy z pakietem danych do wykorzystania poza wyznaczoną strefą – na przykład 60 czy 80 GB.

Przyda się to przedsiębiorcom, którzy często pracują poza biurem, są mobilni i potrzebują szybkiego Internetu bezprzewodowego na przykład w podróży, na home office itd.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry