Data wpisu: 03.07.2024

Nowości w aplikacji mObywatel. Tym razem dla przedsiębiorców

Aplikacja mObywatel w wersji 2.0 została wzbogacona o nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest sekcja „Firma”, jak nietrudno się domyśleć dedykowana przedsiębiorcom. Co za jej pomocą załatwimy? Tego już dowiesz się z naszego artykułu.

Podstawowe, ale przydatne funkcjonalności

Usługa „Firma” w aplikacji mObywatel jest skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, umożliwiając:

  • pobieranie zaświadczeń o wpisie do CEIDG w formacie PDF bezpośrednio na telefon,
  • udostępnianie wybranych informacji (np. NIP, REGON) lub kompletnych danych do faktury przez SMS, e-mail lub komunikator,
  • znalezienie i sprawdzenie poprawności danych dotyczących swojej działalności gospodarczej.

Usługa „Firma” daje także dostęp do aktualnych informacji zawartych w rejestrze CEIDG. Dzięki temu z poziomu aplikacji przedsiębiorca może sprawdzić status swojej działalności gospodarczej – na przykład, czy została już zarejestrowana, wyrejestrowana lub zawieszona.

W przypadku zauważenia błędów w danych swojej firmy, użytkownicy mogą je poprawić lub zaktualizować za pomocą Konta Przedsiębiorcy. Dodatkowo, możliwa jest zmiana danych firmy na stronie Biznes.gov.pl.

Nie są to może rewolucyjne udogodnienia dla przedsiębiorców, natomiast nowa funkcja rzeczywiście może się niejednokrotnie przydać, gdy np. zapomnimy danych do faktury czy będziemy potrzebować zaświadczenia o prowadzeniu działalności przy okazji zakupu czegoś na raty, brania kredytu w banku etc.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry