Data wpisu: 04.04.2023

Odblokowanie smartfonu twarzą – czy warto z tego korzystać?

Kilka lat temu technologia Face ID była absolutnie przełomowa i elitarna. Dziś korzystają z niej nawet urządzenia z niskiej czy średniej półki cenowej. Mowa oczywiście o funkcji odblokowania ekranu smartfonu twarzą. Wiele osób nadal z tego nie korzysta, pozostając przy kodzie PIN, wzorze, ewentualnie odcisku palca. Dowiedz się zatem, dlaczego warto przejść na Face ID.

Wygoda

Bez wątpienia jest to najwygodniejsza metoda pozwalająca odblokować ekran smartfonu. Ustawiając Face ID wystarczy tylko ustawić telefon jak do selfie, a ekran odblokuje się w mgnieniu oka. Docenią to zwłaszcza osoby, które mają problem z zapamiętaniem PIN-u, mają telefon z dużym wyświetlaczem, co utrudnia szybkie odtworzenie wzoru blokady lub irytują się nie mogąc trafić w czytnik linii papilarnych.

Szybkość działania

Choć różnie z tym bywa, to generalnie można uznać, że Face ID jest szybką metodą odblokowywania ekranu w smartfonie. Wiele zależy tutaj od klasy zastosowanej w danym urządzeniu technologii, jednak jeśli masz telefon ze średniej czy wyższej półki, to nie będziesz raczej narzekać na tę metodę.

Bezpieczeństwo

Odblokowanie smartfonu twarzą to bezpieczna metoda, która zwiększa również poziom ochrony zasobów na swoim telefonie. Pod tym względem alternatywą może być tylko odcisk palca. PIN i wzór to metody znacznie mniej skuteczne w zabezpieczaniu dostępu do smartfonu.

Jak ustawić odblokowanie smartfonu twarzą?

To nic trudnego. Jeśli masz telefon z funkcją Face ID (praktycznie każdy współczesny smartfon ze średniej półki), to poszukaj jej w ustawieniach pod hasłem „Zabezpieczenia i biometria” (lub podobnie brzmiącym, w zależności od producenta).

Po wskazaniu Face ID, jako preferowanej metody odblokowywania ekranu, system przeskanuje Twoją twarz i to wszystko. Na pewno natomiast warto ustawić też metodę alternatywną na wypadek, gdyby rozpoznawanie twarzy z jakiegoś powodu było niedostępne.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry