Data wpisu: 08.01.2024

Poznaj zalety technologii WiFi 6

WiFi 6 to najnowszy standard technologii bezprzewodowej, który jest wspierany przez coraz więcej urządzeń – w tym routerów domowych. Ta technologia będzie zyskiwać na popularności z uwagi na jej niezaprzeczalne zalety, którym przyglądamy się w naszym artykule.

Szybkość

Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym, aby przejść na WiFi 6, jest szybkość przesyłania danych. Ten standard gwarantuje o wiele wyższą przepustowość w porównaniu z poprzednimi, co oznacza mniejsze straty prędkości „po WiFi” i przybliża do momentu, w którym rozprowadzanie sieci kablowej w mieszkaniu czy w domu przestanie mieć sens.

Zasięg

WiFi 6 gwarantuje o wiele lepszy zasięg sieci bezprzewodowej, co powinno zainteresować osoby mające problem z pokryciem siecią całego domu, mieszkania czy budynku firmowego. Router wspierający WiFi 6 może się okazać idealnym wyborem do budynków wielokondygnacyjnych oraz tam, gdzie sygnał jest tłumiony przez grube ściany czy warstwy izolacji.

Energooszczędność

WiFi 6 to o wiele oszczędniejszy standard niż dotychczasowe, co ma bezpośrednie przełożenie na ograniczenie zużycia energii przez urządzenia podłączone do sieci bezprzewodowej. Dodatkowo standard ten wprowadza energooszczędne funkcje, jak np. Target Wake Time, umożliwiające zarządzanie czasem aktywności urządzeń podłączonych do sieci bezprzewodowej.

Bezpieczeństwo

W dobie wysokiego zagrożenia cyberprzestępczością na znaczeniu zyskuje wykorzystywanie technologii, które ograniczają ryzyko ataków hakerskich, w tym na sieci domowe i firmowe. Standard WiFi 6 wypada pod tym względem bardzo korzystnie, wprowadzając protokół WPA3, który jest wyjątkowo odporny na ataki.

Obsługa dużej liczby urządzeń

Standard WiFi 6 pozwala na jednoczesne korzystanie z sieci bezprzewodowej (w tym w sieci 5 Ghz) ogromnej liczbie urządzeń – na rynku znajdziemy już routery, które pozwalają na podłączenie nawet do 128 urządzeń w najbardziej pożądanej sieci 5 Ghz. 


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry