Data wpisu: 06.09.2023

Przewagi Internetu mobilnego nad światłowodem

Światłowód to bezsprzecznie najlepsza technologia dostępu do Internetu, tak pod względem uzyskiwanych prędkości, jak i stabilności działania. Okazuje się jednak, że część osób, włącznie z przedsiębiorcami, ostatecznie decyduje się na wybór Internetu mobilnego. Szaleństwo? Nie do końca. W naszym artykule omawiamy kilka przewag Internetu mobilnego nad światłowodem.

Jest… mobilny

Podstawowa przewaga zawiera się w technologii, która umożliwia korzystanie z Internetu mobilnego wszędzie tam, gdzie mamy zasięg telefonii komórkowej. Dzięki temu np. przedsiębiorca, który obsługuje klientów nie tylko w biurze, ale też w terenie, może zapewnić sobie stały dostęp do sieci, co jest niezbędne we współczesnym biznesie.

Jest dużo łatwiej dostępny

Choć trudno dyskutować nad lepszymi parametrami światłowodu, to jednak wiele osób nie ma za bardzo wyjścia i po prostu musi korzystać z innej technologii dostępu do Internetu. Wciąż nie wszędzie istnieją techniczne warunki przyłączenia budynku do światłowodu. Internet mobilny stawia pod tym względem znacznie mniejsze ograniczenia.

Bezproblemowa instalacja

O ile światłowód trzeba fizycznie wprowadzić do budynku, o tyle Internet mobilny można uruchomić praktycznie od ręki. Wystarczy router z modemem obsługującym kartę SIM, starter dowolnej sieci i już można wchodzić do sieci. To wielka zaleta Internetu mobilnego.

Przewaga w razie awarii

Choć Internet mobilny jest dużo bardziej zawodną technologią niż światłowód, to pamiętajmy, że w razie awarii „światła”, spowodowanej najczęściej fizycznym uszkodzeniem odcinka sieci, naprawa i przywrócenie Internetu może potrwać nawet kilka dni.

Pod tym względem Internet mobilny wypada lepiej. Rzadko się zdarza, aby awarii uległy nadajniki wszystkich operatorów w tym samym czasie. Jeśli problem ma „nasz” operator, to można szybko kupić starter innej sieci i zapewnić sobie dostęp do Internetu do czasu przywrócenia podstawowej usługi.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry