Data wpisu: 25.10.2022

Router mobilny – poznaj zalety tego sprzętu

Większość z nas na co dzień korzysta z routera do udostępniania Internetu po Wi-Fi. Zwykle jest to urządzenie stacjonarne, a więc montowane w jednym miejscu i pracujące w nim przez wiele lat. Na rynku można jednak znaleźć także sporo modeli routerów mobilnych, które są o tyle interesującą propozycją, że mogą świetnie sprawdzić się zarówno w domu, w firmie, jak i w podróży. Jakie są najważniejsze zalety routerów mobilnych? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Zabierzesz go wszędzie ze sobą

To kluczowa zaleta routera mobilnego, którą na pewno docenią osoby często podróżujące i w dodatku pracujące podczas wyjazdów. Jeśli np. wielokrotnie w ciągu roku zdarza Ci się jeździć pociągami w celach służbowych, to nie chcąc tracić czasu z pewnością wykonujesz różne zadania na laptopie. Router mobilny świetnie się tutaj sprawdzi, zapewniając nie tylko dostęp do Internetu, ale też bezpieczeństwo połączenia (w odróżnieniu od publicznej sieci Wi-Fi).

Router można też zabrać ze sobą na wakacje i nie zastanawiać się, czy hotelowe Wi-Fi jest szybkie, dociera do wynajętego pokoju etc.

Może służyć za główny router w domu lub w biurze

Choć podstawową funkcją routerów mobilnych jest udostępnianie Internetu w podróży czy w terenie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać to urządzenie także stacjonarnie. Na co dzień taki router może pełnić rolę podstawowego „rozsyłacza” sygnału Wi-Fi zarówno w domu, jak i w biurze. Szczególnie dobrze sprawdzi się wtedy, gdy chcesz mieć jedno urządzenie do użytku domowego i służbowego, łatwe do przenoszenia.

Współczesne modele routerów mobilnych zapewniają bardzo dobre parametry

Już dawno minęły czasy, kiedy routery mobilne były tylko „ubogimi krewnymi” swoich stacjonarnych odpowiedników. Dziś na rynku bez trudu znajdziemy takie modele, które oferują co najmniej zadowalające parametry w zakresie przepustowości, liczby obsługiwanych urządzeń czy siły sygnału Wi-Fi.

Dzięki kompaktowej budowie routery mobilne zajmują też mało miejsca, na co powinny zwrócić uwagę osoby szukające routera nie tylko w podróż, ale też do codziennego użytku w niewielkim mieszkaniu.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry