Data wpisu: 01.03.2023

Samochód elektryczny w firmie – argumenty na TAK

Od 2035 roku na terenie Unii Europejskiej nie będzie można sprzedawać samochodów z napędem spalinowym. Kontrowersyjne prawo ma wymusić na nas masową przesiadkę do ekologicznych pojazdów lub wręcz zrezygnowanie z posiadania własnego auta, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Prawdopodobnie najszybciej do tej nowej rzeczywistości przystosują się przedsiębiorcy, którzy już dziś mocno interesują się technologią napędu zeroemisyjnego. Czy to dobry moment, aby kupić samochód elektryczny do firmy? W naszym artykule omawiamy kilka argumentów na tak.

Relatywnie niskie koszty eksploatacji

Chcąc zachować pełną uczciwość nie możemy napisać, że eksploatacja samochodu elektrycznego jest dziś bardzo tania. Drastyczne podwyżki cen energii odbiły się na kosztach ładowania pojazdów EV i BEV, natomiast nadal użytkowanie takiego auta jest zauważalnie tańsze niż samochodu z napędem spalinowym.

Na największe oszczędności mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zainwestowali już we własne źródło energii elektrycznej, na przykład instalację fotowoltaiczną. W takim przypadku koszty ładowania samochodu elektrycznego będą rzeczywiście znikome.

Atrakcyjne warunki leasingu

Nieprzypadkowo to przedsiębiorcy są główną siłą napędzającą sprzedaż samochodów elektrycznych w Polsce. Powód? Bardzo korzystne warunki leasingowania takich pojazdów z rządową dopłatą z programu „Mój elektryk”. Jeśli szukasz kosztów do firmy, a przy okazji potrzebujesz też nowego samochodu, to wyleasingowanie elektryka z dopłatą może być kuszącą propozycją.

Korzyści wizerunkowe z posiadania elektrycznego samochodu

Samochody z napędem elektrycznym to wciąż rzadki widok na polskich drogach, dlatego budzą spore zainteresowanie, jednocześnie podnosząc prestiż kierowcy. Jeśli regularnie dojeżdżasz do klientów, spotykasz się z osobami decyzyjnymi w poważnych firmach, to zakup elektryka może być traktowany w kategoriach inwestycji w wizerunek marki przedsiębiorstwa.

Szybsze oswojenie się z technologią, która wkrótce będzie standardem

Nie miejmy złudzeń: samochody elektryczne w przeciągu dekady staną się standardem, co nie oznacza, że będą powszechnie dostępne dla każdego. Im wcześniej oswoisz się z tą technologią, tym łatwiej będzie Ci w przyszłości wprowadzać kolejne pojazdy z takim napędem do firmy – w tym auta dostawcze, które budzą coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców. 


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry