Data wpisu: 25.10.2022

Telewizja internetowa – zalety

Dziś, dostęp do telewizji może mieć każdy i to bez konieczności instalacji anteny satelitarnej. Wystarczy dostęp do Internetu. Nie trzeba montować dużej anteny, co może być problemem, jeśli w miejscu naszego zamieszkania ciężko będzie ją właściwie skonfigurować. W takich sytuacjach znacznie lepszym rozwiązaniem jest telewizja internetowa z dekoderem. Operatorzy udostępniają użytkownikom coraz nowocześniejsze urządzenia z wieloma funkcjami dodatkowymi.

Czym jest telewizja internetowa z dekoderem?

Obecnie rozrywka, a w tym telewizja przenosi się do Internetu. To właśnie w sieci działa większość użytkowników, wyszukując ulubionych programów, pobierając aplikacje czy oglądając topowe seriale i filmowe premiery. Odpowiedzią na te właśnie potrzeby są coraz nowocześniejsze dekodery, które umożliwiają szybki dostęp do najlepszych kanałów, bez montażu anteny satelitarnej. Telewizja internetowa zyskuje coraz większą grupę odbiorców.

  • Przenośny dekoder można podłączyć do Internetu każdego operatora. Dokonując wyboru dostawcy, warto pamiętać, że im szybsze łącze, tym lepsza jakość wyświetlanych materiałów, brak długiego ładowania, a także wyeliminowanie irytujących przerw w oglądaniu z powodu niestabilnego sygnału.
     
  • Dostęp do najlepszych programów telewizyjnych i możliwość dopasowania oferty do swoich potrzeb. Jeśli nie chcemy wiązać się zobowiązaniem na jeden pakiet, warto wybrać opcję, która umożliwia włączanie pakietów lub kanałów np. co 30 dni. W ten sposób możemy postawić na sport w miesiącu wyczekiwanej sportowej imprezy, a na pakiet telewizyjny, kiedy chcemy nadrobić serialowe zaległości.
     
  • Dostęp do opcji mobilnej, czyli korzystanie z pakietu nawet na trzech urządzeniach mobilnych w tym samym czasie. To idealna propozycja dla tych, którzy często są poza domem, a nie chcą stracić możliwości obejrzenia długo wyczekiwanej premiery.
     

Telewizja internetowa to dostęp do wszystkich kanałów z oferty telewizji satelitarnej lub kablowej, ale bez konieczności montażu anteny czy podłączenia do urządzeń innych niż wybrany dekoder.

Dla kogo telewizja w Internecie?

Telewizja internetowa to najlepsze rozwiązanie, jeśli w danej lokalizacji prawidłowe skonfigurowanie anteny satelitarnej może być utrudnione, np. w pobliżu znajdują się wysokie budynki lub drzewa, które zakłócają sygnał. To również opcja dla tych osób, które irytują przerwy bądź zakłócenia sygnału z powodu np. zmieniającej się pogody. Świetnie sprawdzi się też w przypadku osób mieszkających poza większymi aglomeracjami, gdzie nie ma dostępu do telewizji kablowej. Co więcej, to rozwiązanie elastyczne. Niezależnie od modelu, każdy użytkownik może wybrać pakiet, który idealnie dopasuje do swoich potrzeb. 

Kolejnym udogodnieniem są szybkie płatności. Za telewizję internetową można płacić bezpośrednio z dekodera, przy pomocy karty płatniczej lub opcji BLIK. Instalacja dekodera i jego konfiguracja są proste i intuicyjne. Czy telewizja internetowa ma więc jakieś ograniczenia? Warto wspomnieć, że to rozwiązanie nie sprawdzi się przy słabym i niestabilnym Internecie. 

AP.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry