Data wpisu: 07.08.2023

W czym smartwatch jest lepszy od zwykłego zegarka? Praktyczne spojrzenie na sprawę

Smartwatche to coraz lepiej sprzedające się urządzenia mobilne, które są już dostępne nawet na przeciętną kieszeń. Za kilkaset złotych możemy stać się posiadaczami bardzo funkcjonalnego gadżetu, w większości sytuacji zastępującego nam tradycyjny zegarek kwarcowy. Na co dzień ujawniają się istotne przewagi smartwatcha nad zwykłym zegarkiem, a najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Koniec z uciążliwą wymianą baterii

Tym, co może szczególnie irytować w zegarkach kwarcowych, jest ograniczony czas pracy na baterii. Nie każdy potrafi ją wymienić samodzielnie, dlatego wiele osób musi regularnie odwiedzać punkty dorabiania kluczy czy zakłady zegarmistrzowskie, co kosztuje czas i pieniądze. W przypadku smartwatcha nie ma z tym problemu, ponieważ zegarek ładujemy na bieżąco, nawet podczas jazdy samochodem.

Mnóstwo funkcji na nadgarstku

Podstawową przewagą smartwatcha nad zwykłym zegarkiem jest jego multifunkcyjność. Smartwatch nie tylko wskazuje aktualną godzinę, ale też mierzy tętno i inne podstawowe parametry życiowe, informuje o połączeniach, mailach, wiadomościach SMS, może być kalendarzem, osobistym trenerem itd.

Możliwość płacenia smartwatchem

Dla wielu osób jest to jeden z głównych powodów, by kupić smartwatch. Jeśli zegarek posiada funkcję NFC, to można nim płacić zbliżeniowo w sklepach, co jest bardzo wygodne i – wbrew obiegowej opinii – całkiem bezpieczne.

Dopasowanie tarczy do stylizacji

Smartwatch to nie tylko zegarek dla geeka, ale też dla osób ceniących sobie elegancję. Wygląd urządzenia można łatwo dopasować do aktualnej stylizacji, czy to poprzez zmianę grafiki tarczy, czy nawet założenie innego paska.

Smartwatch pozwala pozostać online w każdej sytuacji

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na to, aby przez dłuższy czas być poza zasięgiem, a jednocześnie musisz zachować dyskrecję w niektórych sytuacjach (np. będąc w kościele, na ważnym spotkaniu, uroczystości rodzinnej etc.), to smartwatch jest dla Ciebie. Zegarek poinformuje, że ktoś próbuje się z Tobą skontaktować, wysyłając stosowne powiadomienie, które można odczytać ukradkiem np. pod blatem stołu.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry