Data wpisu: 11.05.2023

Wdrożenie systemu dostępu w firmie – najważniejsze korzyści

Systemy dostępowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Wiele firm zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak dużym zagrożeniem może być utrata danych, szpiegostwo gospodarcze czy niekompetencja pracowników. Wdrożenie systemu dostępu znacząco minimalizuje ryzyko wystąpienia takich zdarzeń. Sprawdź, dlaczego warto w to zainwestować.

Wzrost poziomu bezpieczeństwa

Podstawowym powodem, dla którego należy przynajmniej rozważyć inwestycję w system dostępu, jest gwarantowane podniesienie poziomu bezpieczeństwa firmowych zasobów. Taki system wymusza ograniczenie dostępności poszczególnych urządzeń i maszyn, a nawet całych stref wyłącznie do grona uprawnionych pracowników.

Dzięki temu np. nie ma możliwości, aby do serwerowni dostała się osoba, która nie ma pojęcia o działaniu sprzętu IT lub mogłaby chcieć celowo wyrządzić jakieś szkody, w tym wykraść dane wrażliwe.

Oszczędność czasu

Wdrożenie systemu dostępowego w przedsiębiorstwie może istotnie wpłynąć na wydajność pracowników, ponieważ takie rozwiązanie ułatwia np. szybkie odblokowanie maszyny, komputera, stacji roboczej czy dostanie się do strefy w firmie.

Jednocześnie wykluczamy prawdopodobieństwo, że dostęp uzyska osoba do tego niepowołana, która mogłaby wyrządzić jakieś szkody i tym samym narazić przedsiębiorstwo na straty finansowe.

Wygoda pracowników

Obecnie dominują systemy dostępu RFID, najczęściej wykorzystujące karty. Dzięki temu pracownik nie musi pamiętać kodu czy hasła, aby szybko uzyskać dostęp do swojej strefy, urządzenia, maszyny etc. Ma to pozytywny wpływ na satysfakcję pracowników, jednocześnie eliminując problem ciągłego zapominania i resetowania haseł dostępowych.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry