W czym możemy pomóc?

Strony internetowe za darmo – czy to dobre rozwiązanie ?


Nie.

Jeśli strona internetowa ma budować nasz wizerunek, markę to niestety to co oferują dostawcy stron darmowych jeszcze długo nie będzie nadawało się by realizować ten cel. Praca przy tworzeniu profesjonalnej strony internetowej jest realizowana przez zespół specjalistów (architekt informacji, webdesigner, grafik, specjalista od seo, copywriter) – trudno zatem oczekiwać by te wszystkie wartości zostały przekazane w darmowym pakiecie.
Już po uruchomieniu takiej strony widać jak niskiej jakości oprawę graficzną oferują darmowe szablony stron www. Oprawa graficzna to w zasadzie kluczowy element, który wpływa na postrzeganie naszej marki, zatem już na tym etapie należy dorzucić pomysł darmowej strony- ale jest jeszcze kilka innych wad: słabsza możliwości optymalizacji, problemy z dodawaniem nowej funkcjonalności i dostosowania strony do potrzeb odwiedzających.


Tak.

Jeśli chcesz poeksperymentować, czegoś nowego się nauczyć, uruchomić stronę z myślą o prowadzeniu prostego bloga – takie darmowe strony internetowe mogą się sprawdzić. Przynajmniej na początku. W miarę poznawania tej branży, będą rosły Twoje wymagania – zaczniesz myśleć o lepszej oprawie graficznej – jakiś „smaczek” który wyróżni Cię spośród tłumu - lepszej nawigacji na stronie...

Jeśli jednak zdecydujesz się na darmowa stronę internetowa przestrzegaj kilka prostych zasad:

  • Sprawdź czy jest taka możliwość i uruchom stronę we własnej domenie (w razie problemów z dostawcą – Twoją domena, największa wartość jaką wypracujesz, może zostać skierowana do innego dostawcy)
  • Szukaj systemu, który nie wyświetla reklam (lub robi to w sposób mało uciążliwy dla odwiedzających Twoją stronę)
  • Sprawdź ile przestrzeni oferuje dostawca (zapewne będziesz chciał zamieścić trochę zdjęć)

Sprawdź aktualny cennik stron internetowych, cena od 299 zł netto

Powiązane artykuły

Przewiń do góry