W czym możemy pomóc?

Szablon allegro

Rozpoznawalność to najlepsza strategia marketingowa

Niesamowite tempo rozwoju serwisu Allegro pozwoliło uwierzyć wielu początkującym sprzedawcom w mit milionera, który zaczynał od zera. Niestety, nie jest to takie proste, nie pod naporem tak ogromnej konkurencji. Na Allegro każdego dnia dostępne są dziesiątki tysięcy aukcji przeróżnych przedmiotów. Co decyduje o tym, że klienci kupują akurat u tego konkretnego sprzedawcy? Wpływ na to ma kilka czynników, a jednym z nich jest profesjonalny szablon Allegro.

Allegro ma około 12 milionów użytkowników. To gigantyczny rynek, którego nie są w stanie zagospodarować wszystkie pozostałe e-sklepy razem wzięte. Lubimy kupować na aukcjach, choć z klasycznymi aukcjami już dawno nie mają one nic wspólnego (dominuje opcja Kup Teraz). Najpopularniejsi sprzedawcy bazują na trzech filarach swojej oferty:

  • dobrej, konkurencyjnej cenie (wcale nie musi być najniższa)
  • świetnym opisie przedmiotu, włącznie z tytułem aukcji
  • doskonałym szablonie aukcji

Nas najbardziej interesuje ten ostatni element. Dobry, profesjonalny szablon Allegro ma do spełnienia dwa podstawowe zadania:

  • dobre prezentowanie produktu, danych kontaktowych, warunków sprzedaży;
  • budowanie zaufania do sprzedającego

Kluczowe znaczenie ma ten drugi element, choć wynika on bezpośrednio z pierwszego. Szablon, który nie sprawia wrażenia przypadkowej nakładki skleconej na kolanie w dowolnym dokumencie tekstowym, uwiarygadnia profesjonalizm sprzedającego. Jeśli klient może z łatwością znaleźć dane kontaktowe, numer konta, opcje wysyłki, komentarze, inne przedmioty sprzedającego oraz dobrze zapoznać się z wyglądem i opisem produktu – będzie o krok od dokonania zakupu.

Allegro prowadzi własne statystyki, z których wynika, że najniższa cena wcale nie jest gwarancją osiągnięcia dobrych wyników sprzedaży. Nawet, jeśli klient jest nią zachęcony (po zawężeniu wyników wyszukiwania), to może natychmiast opuścić aukcję. Dlaczego? Ponieważ użyty szablon jest chaotyczny i automatycznie zapala w głowie odbiorcy czerwoną lampkę alarmową: temu sprzedawcy nie można ufać.

Pamiętaj, że kupując w sieci mamy bardzo ograniczone pole poznania cech produktu. Nie możemy go dotknąć, powąchać, wypróbować. Kupujemy więc emocjami i wiarą w czyste intencje sprzedającego. Ciekawy, bezbłędny opis, dobra nawigacja po szczegółach aukcji, zaproponowanie dodatkowych produktów z tej samej kategorii i otwarte poinformowanie o szczegółach współpracy są elementami, które tworzą idealny grunt pod sprzedaż.

Agencja Reklamowa Soluma tworzy indywidualne szablony aukcyjne na potrzeby serwisu Allegro. Nasze projekty zawsze dopasowujemy do określonej branży, aby zapewnić jak najlepszy model dotarcia do konkretnego typu odbiorcy.

Profesjonalny szablon Allegro sam nie sprzeda produktu – każdy, kto tak twierdzi, mija się z prawdą. Nasze doświadczenie oraz badania rynku aukcji internetowych pokazują jednak, że prezentowanie oferty w oparciu o dobrze zaprojektowany i wykonany szablon znacznie zwiększa efektywność sprzedaży.

Sprawdź, ile powinieneś zainwestować, aby zacząć realnie konkurować o uwagę użytkowników Allegro:

Przykładowy cennik

  • Projekt graficzny szablonu Allegro - od 800 zł netto
  • Projekt graficzny szablonu Allegro, po wykonaniu strony internetowej w firmie Soluma - od 600 zł netto
  • Wdrożenie - od 350 zł netto (implementacja szablony w serwisie Allegro)

Przykładowe szablony: 

Powiązane artykuły

Przewiń do góry