Data wpisu: 07.03.2017

Wzrost cen papieru i farb drukarskich na rynku

Już w najbliższym czasie można spodziewać się podwyżki cen papieru oraz farb drukarskich. Może to również dotknąć płyty offsetowe.

Firma Flint Group, która jest jednym z liderów w produkcji farb, zapowiedziała od 3 kwietnia 2017 roku, podniesienie cen o 4-7 procent na poziomie światowym. Jest to efekt zmniejszenia dostawy dwutlenku tytanu, przy jednoczesnym wzroście jego ceny na rynku. Kolejna firma – Siegwerk, podwyżkę zapowiedziała już na 1 kwietnia.

Problemy z dwutlenkiem tytanu są spowodowane pożarem, który miał miejsce pod koniec stycznia, w fińskim zakładzie produkcyjnym.

Z kolei branża produkująca papier swoje ceny podniosła już od końca lutego. Była to portugalska firma Navigator Company. Podwyżka na ich papiery bezdrzewne wyniosła średnio 4 -6 procent.  Na początku marca firma Lecta podwyższyła koszt papierów samokopiujących o 5-6 procent, a Sappi aż o 8 procent na cienkie papiery powlekane i niepowlekane.

Kryzys w tej branży związany był z rekompensowaniem wzrastających kosztów produkcji oraz surowców.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry