Data wpisu: 17.03.2020

Opinie na temat hostingu: dlaczego tak trudno jest znaleźć te wiarygodne?

Większość z nas przed zakupem jakiegoś produktu czy usługi szuka na ich temat opinii w sieci. Jest to zupełnie naturalny odruch, który w założeniu pozwala uniknąć rozczarowań i utwierdzić się w dokonanym wcześniej wyborze. Czasami jednak znalezienie opinii bywa bardzo trudne, a te, które uda się namierzyć, są szczątkowe i mało przydatne. Z dokładnie taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku usługi hostingowej. Dlaczego w sieci jest tak mało opinii na temat hostingu? Jak je weryfikować, aby nie dać się naciągnąć na usługę, z której nie będziemy później zadowoleni?

Cena wciąż podstawowym kryterium wyboru hostingu

Skoro dla przeciętnego klienta decydującego się na zakup usługi hostingowej podstawowym argumentem przemawiającym za wyborem takiej a nie innej oferty jest cena, to co tutaj właściwie opiniować? Było tanio, jestem zadowolony, nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Hosting to bardzo specyficzny rodzaj usługi, który trudno jest ocenić osobom niemającym w tym zakresie odpowiedniej wiedzy. Jeśli było tanio, a do tego strona czy inne zasoby „jako-tako” działają, większość użytkowników nie czuje potrzeby podzielenia się swoją opinią z innymi.

Wielu niezadowolonych klientów nie wie, że dostawca traktuje ich nierzetelnie

To poważny problem branży hostingowej. Ponieważ gros klientów korzystających z usług serwerowych nie zna się na tej technologii, nie są w stanie ocenić, czy usługa jest realizowana w sposób rzetelny. Nawet jeśli usługodawca nie wywiązuje się ze swoich obietnic, to laikowi trudno będzie to zweryfikować, a w konsekwencji piętnować. Na tym też opierają się wszelkie oferty typu „bez limitu” – one nie istnieją, ale część dostawców świadomie wprowadza klientów w błąd, bo wiedzą, że większość i tak tego w żaden sposób nie sprawdzi.

Trudności ze wskazaniem konkretnych problemów

Aby móc na coś ponarzekać, trzeba najpierw mieć ku temu powód. Tymczasem okazuje się, że bardzo duża grupa klientów korzystających z usługi hostingowej, nie za bardzo wie, jak ocenić jej jakość. Strona działa wolno? To na pewno wina Internetu. Regularnie powtarzają się przerwy techniczne? Co zrobić – takie mamy czasy, że hakerzy non-stop atakują serwery. Takie podejście niestety nie służy kolejnym osobom zainteresowanym wykupieniem usługi hostingowej, które nie mogą oprzeć się na żadnych zweryfikowanych opiniach.

Powszechny marketing szeptany

Oczywiście nie jest tak, że w sieci w ogóle nie ma opinii na temat usług hostingowych. Są, ale wiele z nich to niestety wpisy sponsorowane. Trzeba na nie bardzo uważać, ponieważ bezwzględnie wprowadzają one w błąd. Jak rozpoznać nierzetelną opinię? Przede wszystkim po przesadnie optymistycznej ocenie usługi, wielokrotnym powtarzaniu nazwy dostawcy oraz braku konkretów.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry