Data wpisu: 25.10.2017

Pierwsza domena dla Twojej firmy – o czym musisz pamiętać?

Czyli założyłeś firmę. Gratulacje, to dobra decyzja i trzymamy kciuki za Twój sukces! Przed Tobą jednak sporo pracy, a musisz zacząć od kompleksowego zbudowania fundamentu swojej marki. Na pewno wiesz, że niezbędna jest Ci strona internetowa, którą trzeba jeszcze gdzieś „zaparkować”. Tym parkingiem jest oczywiście domena. Zanim ją wykupisz dobrze się zastanów, bo zła decyzja będzie miała poważne konsekwencje w przyszłości. O czym musisz pamiętać wybierając pierwszą domenę dla firmy? Przeczytaj.

Nazwa domeny

To oczywiste, że powinna być ściśle związana z Twoją firmą. W większości przypadków przedsiębiorcy decydują się umieścić w domenie nazwę swojego biznesu, np. www.transportex.pl. To dobry pomysł, ponieważ taka domena staje się od razu elementem budowania wizerunku i świadomości marki.

Jeśli jednak nazwa Twojej firmy jest bardzo pospolita, trudna do zapamiętania lub domena jest już zajęta, nie kombinuj z dodawaniem różnych znaków czy cyfr, bo to będzie dezorientować użytkowników. W takiej sytuacji lepiej będzie zainwestować w domenę generyczną, czyli zawierającą słowo podstawowe, kojarzone z konkretną branżą, np. www.uslugitransportowe.pl. Taka domena będzie droga, ale za to zagwarantuje duże zainteresowanie użytkowników.

Rada

Czasami lepiej jest wydłużyć nazwę domeny, ale zachować czytelny przekaz dla użytkowników, niż stosować kompletnie niezrozumiały skrót. Przykład: www.dobrestronyinternetowe.pl zamiast www.dsi.pl.

Rozszerzenie domeny

Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli działalność Twojej firmy ogranicza się do Polski, wybierz domenę z rozszerzeniem .pl – budzi ono największe zaufanie użytkowników. Alternatywą są rozszerzenia kojarzone z biznesem i profesjonalnymi usługa, jak: .biz, .pro czy .finance.

Jeśli natomiast zamierzasz prowadzić działalność międzynarodową, wybierz domenę z rozszerzeniem globalnym, czyli .com lub .eu.

Rada

Dobrym pomysłem może być też wybór rozszerzenia, które uzupełnia nazwę firmy, np. www.haveanice.day.

Gdzie wykupić domenę?

Zdecydowanie polecamy wykupienie domeny u dostawcy hostingu. Dlaczego? Ponieważ jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

Po pierwsze: będziesz dostawać zbiorczą fakturę za usługę utrzymania hostingu i domeny.

Po drugie: jedna firma będzie Ci przypominać o zbliżającym się terminie wygaśnięcia usługi, dzięki czemu ryzyko, że przegapisz obowiązek przedłużenia, będzie znacznie mniejsze.

Po trzecie: to dostawca hostingu zajmie się pełną konfiguracją usługi i da Ci gwarancję, że wszystko pójdzie sprawnie i bez niepotrzebnych komplikacji.

Jeśli chcesz wykupić domenę dla Twojej firmy oraz dodatkowo szukasz profesjonalnego hostingodawcy, skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną ofertę!


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz ofertę

Przewiń do góry