W czym możemy pomóc?

Powierzenie danych osobowych – a rejestracja domen.

Pytanie: Jestem pośrednikiem i rejestruje dla moich klientów u Państwa domeny, czy musze zawrzeć z Państwem umowę o powierzenia danych?

Odpowiedź: Powierzenie danych odnosi się do przypadków zlecania usług na zewnątrz przedsiębiorstwa (odpłatnie) w celu prowadzenia dalszych wyspecjalizowanych czynności (np. powierzenie danych biurom rachunkowym w celu świadczenia usług księgowych, powierzenie danych dostawcy hostingowemu w celu ich przechowywania na serwerze).

W relacjach Rejestrator – Reseller mamy do czynienia z udostępnianiem danych, gdzie Rejestrator wykorzystuje dane do celów rejestracji, odnowień i zarządzania domenami, zgodnie z wymogami Rejestrów. To Rejestrator jest administratorem danych Abonenta a nie Reseller oraz to Rejestrator jest upoważniony przez Rejestry do wykonywania czynności na rzecz Abonenta.

Powiązane artykuły

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry