W czym możemy pomóc?

Przenoszenie domeny (transfery, authinfo)

Transfery domen, procedury.

Transfer do Soluma

Transfer jest bezpłatny.
Dział handlowy wyręcza Klienta we wszelkich możliwych formalnościach oraz udziela niezbędnych porad.

 

Transfer z Soluma do innego operatora

 • Domeny bez certyfikatu (standardowe)
  Z autoryzowanego adresu e-mail (mail właściciela domeny) prosimy wysłać prośbę o wydanie kodu authinfo na e-mail: soluma@soluma.pl. Dział techniczny prześle w odpowiedzi Wniosek o wydanie kodu authinfo. Wniosek należy wypełnić, podpisać i przesłać na nasz e-mail.
   
 • Domeny z certyfikatem (premium)
  Ze względu na aspekty związane z bezpieczeństwem, nie wydajemy kodów AUTHINFO dla domen. Nasz dział techniczny po wskazaniu przez klienta nowego operatora, przenosi domenę nieodpłatnie. Wymagania: procedura musi zostać zgłoszona na minimum 30 dni przed datą wygaśnięcia domeny.
  Transfer jest bezpłatny. Procedury:
  • Krok 1: Wskazanie nowego operatora. Prosimy utworzyć konto u nowego operatora, a następnie przesłać nam dane do zalogowania (adres www, login i hasło). Przeniesiemy domenę na wskazane konto. Po przeprowadzeniu całej procedury transferu prosimy zmienić hasło do konta.
  • Krok 2: Po przekazaniu niezbędnych danych nastąpi przeniesienie domeny przez dział techniczny Soluma do nowego operatora, na wskazane przez klienta konto.
  • Krok 3: Przekazanie domeny klientowi zgodnie z warunkami dostępnymi u nowego operatora.
   Zakończenie transferu.

Obsługa domen (konfiguracja, pomoc techniczna) utrzymywanych poza serwerami Soluma jest odpłatna. Nie dotyczy procedury przeniesienia domeny z certyfikatem wyżej opisanej).

Uwagi. Zalecamy wybór operatora:

 • który umożliwia przypisanie oddzielnych kontaktów dla domeny: księgowy, właściciel, administrator, etc.
 • który umożliwia wykonywanie cesji elektronicznej

Powiązane artykuły

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry