W czym możemy pomóc?

Dodanie serwera proxy do webas

Po pierwsze trzeba wykonać snat'a na firewallu, wszystko co domyślnie szło na port 80 trzeba przekierować na port serwera proxy, a następnie serwer proxy już lokalnie przekierowuje do serwera apache w backendzie ruch.

Po drugie domyślna konfiguracja serwera proxy jedynie ogranicza ilość maxymalnych procesów per jedno konto FTP do 32 instancji serwera apache w backend. Czyli chroni przed tak zwanym "wykop efectem" gdzie duża ilość ludzi rzuci się na jedną stronę. Przy proxy wyczerpią tylko limit dla tego jednego konta do którego podpięta jest strona, inne strony z innych kont będą działać poprawnie. Bez serwera proxy taki wykop efekt wykorzystał by limit całego serwera www (250 procesów) i inni klienci by cierpieli.

Minusy:
1. domyślna konfiguracja poza ograniczeniem ilości per user nie ma żadnych plusów wydajnościowych, czasami niektóre strony które w dziwny sposób zarządzają nagłówkami nie potrafią współpracować z taką konfiguracją i nie za bardzo radzą sobie z tym że przed serwer stoi jeszcze proxy. Domyślnie proxy instalujemy na naszych usługach hostignowych, ale jeszcze przed pojawieniem się tam klientów, zmiana tego sposobu serwowania treści na serwerze produkcyjnym może spowodować że jakaś strona przestanie działać poprawnie.

2. konfiguracja serwera proxy w trybie który daje pewną akceleracje (tryb smart) jest bardziej problematryczna i domyślnie jej nie stosujemy. Przede wszystkim działa to na zasadzie: - serwer proxy samodzielnie wystawia treści statyczne (obrazki, flash, css, etc) zaś sam działa na prawach użytkownika admin, dlatego trzeba zapewnić aby prawa do plików na wszystkich kontach były przynajmniej do odczytu dla admina. - serwer proxy w trybie smart bazuje na rozszerzeniach plików, dlatego jeśli stona generuje dynamicznie przez php obrazki i wystawia je w URI je udając że jest to plik styczny nie będzie to działać - problem z nagłówkami niektórych serwisów jak w trybie domyślnym Jak widać nie ma to samych plusów i uruchomienie tego na produkcyjnym serwerze wymaga sprawdzenia czy strony www będą działać poprawnie.

Powiązane artykuły

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry