Data wpisu: 28.08.2018

Co możesz zrobić samodzielnie, aby przyspieszyć prace nad produkcją swojej strony internetowej?

Dlaczego tak długo? Nie da się na za trzy dni? To klasyczne pytanie zadawane przez klientów, którzy dowiadują, że będą musieli u nas poczekać na swoją stronę nawet 30 dni. Wszystko oczywiście zależy od aktualnego obciążenia zespołu, jednak proces projektowania profesjonalnej strony musi potrwać i nie ma mowy, aby zakończyć go w np. 5 dni. Ten artykuł dedykujemy bardzo niecierpliwym. Podpowiadamy w nim, co można zrobić samodzielnie, aby realnie przyspieszyć prace nad produkcją strony.

Rzetelne wypełnienie briefu

Jeśli klient naprawdę przyłoży się do wypełnienia briefu i odeśle go jak najszybciej, to istnieje szansa, że jego zlecenie zostanie zrealizowane w rozsądnym terminie. Wyczerpujące informacje, postawa „dobrze wiem, czego chcę”, wskazanie konkretnych rozwiązań – dzięki temu możemy pominąć np. etap dopytywania o szczegóły i od razu zabrać się do pracy. Pamiętaj więc: brief to podstawa.

Stworzenie mapy strony

Można to zrobić chociażby na kartce papieru i przesłać nam skan. Jeśli dokładnie wiesz, jaką chcesz mieć stronę, ile powinna mieć zakładek, jakiego układu strony głównej oczekujesz, to prace z pewnością będą przebiegać o wiele szybciej.

Niestety, znacznie częściej zdarza się, że klienci piszą: „Nie znam się na stronach internetowych, ma być po prostu ładna i nowoczesna”. Ze zrozumiałych powodów taki projekt nie może być realizowany w trybie ekspresowym.

Teksty na stronę

Sam proces tworzenia tekstów na stronę może zająć nawet kilka dni roboczych (w zależności od kalendarza naszych copywriterów). Dysponując tekstami jesteśmy w stanie nieco szybciej dopasować poszczególne elementy graficzne, a przede wszystkim zaprojektować architekturę informacji witryny. Dlatego dobrze będzie, jeśli dostaniemy je na samym początku produkcji strony.

Takie teksty możesz napisać samodzielnie. Nawet jeśli nie będą one wybitne, to zawsze będzie można je przeredagować. Na pewno się nie zmarnują, bo nasi copywriterzy skorzystają z zawartych w nich informacji, co przyspieszy także ich pracę.

Szybko reaguj na prośbę o zapoznanie się z projektami

Produkcja strony internetowej przebiega etapowo. Agencja będzie Ci więc przesyłać poszczególne elementy projektu do akceptacji. Nie zwlekaj z tym. Jeśli zauważysz jakieś błędy, coś Ci się nie spodoba, to rzeczowo opisz swoje uwagi i odeślij je w możliwie najkrótszym czasie.

Pamiętaj, że agencji także zależy na tym, aby jak najszybciej zrealizować Twoje zlecenie. Nie może się to jednak odbić na jakości prac. Dlatego ściśle współpracuj z wykonawcą i zaangażuj się w projekt. Wykonując wymienione rzeczy samodzielnie możesz wyraźnie przyspieszyć produkcję strony.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry