Data wpisu: 18.09.2020

Event firmowy w Warszawie: dlaczego warto go zorganizować?

Istnieje wiele rodzajów eventów, które mogą i powinny być wykorzystywane w strategii marketingowej przedsiębiorstwa. Wymieńmy tutaj chociażby konferencje, gale, briefingi prasowe, imprezy integracyjne, pikniki rodzinne czy eventy otwarcia (np. nowej siedziby). Każda z takich imprez jest świetną okazją do zaprezentowania potencjału firmy oraz zacieśnienia relacji z kontrahentami, a także zmotywowania pracowników do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Najwięcej eventów firmowych organizuje się w Warszawie – i nie ma w tym oczywiście przypadku. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w jedno z takich wydarzeń.

Eventy w Warszawie przyciągają wielu uczestników

Warszawa jest nie tylko administracyjną, ale także biznesową stolicą Polski. To najludniejsze miasto w naszym kraju, co siłą rzeczy przekłada się na większe prawdopodobieństwo zorganizowania eventu z imponującą frekwencją. Im więcej osób weźmie udział w wydarzeniu, tym większa szansa na to, że znajda się wśród nich przyszli klienci przedsiębiorstwa.

Twoi kontrahenci mają swoje siedziby w Warszawie

Często jest tak, że organizując jakiś event w innej części kraju mamy problem z tym, aby potwierdził udział niektórych kontrahentów – włącznie z tymi, na których obecności najbardziej nam zależy. Jeśli postawimy na event firmowy w Warszawie, to przedstawiciele firm nie będą mieć już łatwej wymówki, bo najpewniej i tak są na miejscu. To z kolei w naturalny sposób powinno się przełożyć na wysoką frekwencję.

Bardzo szeroki wybór miejsc do organizacji eventu

Choć Warszawa nie jest kojarzona z centrum eventowym naszego kraju (o to miano od lat walczą Poznań i Kielce), to mimo wszystko stanowi idealne miejsce organizacji różnego rodzaju wydarzeń o charakterze biznesowym. Możemy tutaj dosłownie przebierać w ofertach obiektów konferencyjnych, kongresowych etc.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż Warszawa ma największą w Polsce bazę noclegową, co będzie dodatkowym atutem w sytuacji, gdy chcemy zapewnić gościom pobyt w hotelu lub po prostu planujemy event wieczorno-nocny czy dwudniowy.

Centralna lokalizacja

Na koniec argument czysto praktyczny, który jednak także powinien mieć znaczenie dla organizatora eventów. Warszawa jest najlepiej skomunikowanym miastem w naszym kraju, łatwo można tam dojechać z praktycznie dowolnego zakątka Polski (włączając w to opcję samolotową).

I na koniec istotna uwaga: przy organizacji eventu w tej lokalizacji warto wybrać agencję eventową z siedzibą w Warszawie, ponieważ będzie ona znacznie lepiej znać tamtejszy rynek niż agencje spoza miasta.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry