Data wpisu: 27.12.2016

Jak zwiększyć zasięg postów na Facebooku? 5 najpopularniejszych metod

Porządne prowadzenie profilu firmy na Facebooku jest jednym z lepszych pomysłów na podtrzymanie zainteresowania marką. Wielkie koncerny, choć nie czerpią z tego bezpośrednich korzyści sprzedażowych, stale inwestują w swoją obecność w social media. Jeśli chcesz iść tą samą drogą, to musisz poznać zasady zwiększania zasięgu swoich postów. W przeciwnym razie nikt nie będzie ich czytać, a w Tobie pojawi się frustracja. Mamy dla Ciebie poradnik. Poznaj 5 sposobów na tworzenie popularnych postów.

  1. Urozmaicaj treść – to naprawdę nie jest tak, że wystarczy codziennie wrzucać profesjonalne zdjęcia produktów czy zabawne memy, aby szybko zdobyć zasięg na Facebooku. Takich treści jest mnóstwo i kolejny nudny profil z tym samym nie ma żadnych szans na sukces. Staraj się więc przeplatać treści: raz opublikować dobrze przygotowany i opracowany tekst, następnym razem zdjęcie, później wideo czy infografikę.
  2. Naturalność – ludzie naprawdę mają już dość treści „na wysoki połysk”. Coraz wyżej cenione są natomiast posty o naturalnym zabarwieniu. Jeśli więc prowadzisz restaurację, to zamiast wrzucać zdjęcie idealnie przygotowanej potrawy (które można sobie wygooglać w 3 sekundy) opublikuj fotografię z kuchni. To jest coś ciekawego, co wyróżni post spośród innych.
  3. Zachęcaj do komentowania – profil na Facebooku ma służyć przede wszystkim komunikacji, dlatego trzeba zadbać o to, aby ta komunikacja rzeczywiście wystąpiła. Dlatego każdy wpis kończ wezwaniem do komentowania czy zadawania pytań. Im więcej osób będzie zabierać głos w dyskusji, tym wyżej pozycjonowane będą Twoje wpisy.
  4. Szukaj miejsc dystrybucji wpisów – wrzucaj je na profile powiązane tematycznie z Twoją działalnością, oczywiście z umiarem, aby nie spamować. Staraj się też wychodzić z wpisami poza Facebook – linkuj do nich na blogu, stronie wizerunkowej, na innych portalach, na których się udzielasz. Im więcej osób zobaczy link, tym większa szansa, że zapoznają się z wpisem, a to automatycznie poprawi zasięg całego profilu.
  5. Zapłać Facebookowi – jeśli nie masz czasu na wymienione wcześniej działania, to możesz iść na skróty i po prostu kupić sobie zasięg. Jest to całkiem niezłe rozwiązanie w przypadku bardzo ważnych dla Ciebie wpisów, np. promujących nowy produkt czy akcję rabatową w sklepie. Pamiętaj jednak, aby kupowanie ruchu nie było podstawą funkcjonowania profilu, bo na dłuższą metę nie o to tutaj chodzi.

Jak widzisz zwiększenie zasięgu postów na Facebooku wymaga albo poświęcenia na to czasu, albo pieniędzy. Jeśli nie masz jednego i drugiego, lepiej od razu sobie odpuść i nie zakładaj profilu, który będzie antywizytówką Twojej firmy.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry