Data wpisu: 26.03.2018

Zakup strony internetowej na raty? Hmmm…

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że możemy kupić prawie wszystko, nawet bez posiadania na to pieniędzy. Taką opcję dają nam zakupy ratalne. Nie stać Cię na nowy telewizor. Żaden problem – masz tu 30 rat i ciesz się pięknym obrazem. Chciałbyś pograć na konsoli, ale pensyjka cienka i trudno na nią odłożyć? Łap 50 rat i zapomnij o swoich problemach. W to ratalne szaleństwo wpisują się także niektóre agencje interaktywne, które oferują klientom zakup strony internetowej z rozłożoną płatnością. Takie rozwiązanie brzmi dla Ciebie interesująco? Dowiedz się zatem, dlaczego zakup strony internetowej na raty jest fatalnym pomysłem.

Nie masz kasy, nie kupuj

Ta stara zasada wciąż jest bardzo aktualna, ale niestety wiele osób o niej zapomina. Jeśli nie stać Cię na to, by zainwestować gotówkę w stworzenie profesjonalnej strony internetowej, to najwyraźniej wybrałeś sobie nienajlepszy moment na start z biznesem. Poczekaj, przemyśl decyzję, dozbieraj fundusze lub poszukaj finansowania z zewnątrz. Wszystko będzie lepsze, niż uruchamianie firmy z długiem na plecach – bo przecież rozłożenie płatności za stronę na raty jest właśnie zadłużeniem.

Bądźmy szczerzy: przedsiębiorca, który nie ma np. 5000 złotych na stronę, raczej nie osiągnie sukcesu w biznesie. Oczywiście są wyjątki, jednak ma je każda zasada. Zadaj sobie pytanie: czy naprawdę stać mnie na posiadanie firmy, skoro brakuje mi środków na tak prozaiczną rzecz?

Nie opłacisz raty i co?

To oczywiście musi zostać bardzo precyzyjnie określone w umowie. Pamiętaj jednak, że agencja reklamowa nie jest instytucją charytatywną i nikt nie będzie się z Tobą cackać, bo masz przejściowe problemy. Jeśli w danym miesiącu nie opłacisz raty za stronę i będziesz ignorować wezwania, witryna po prostu zniknie z sieci. Stracisz więc czas i najważniejsze narzędzie promocji w sieci.

Dysponując własną, bo z góry opłaconą stroną internetową, masz jednak większy komfort psychiczny. Nawet w okresie przejściowych trudności w dalszym ciągu możesz pozyskiwać klientów za jej pośrednictwem. Nie wisi nad Tobą palec programisty, który jednym kliknięciem może zrujnować wizerunek Twojego biznesu.

Wyższa cena

Zakup na raty prawie zawsze jest droższy niż za gotówkę. Nie licz na to, że jakaś agencja dobrodusznie rozłoży Ci płatność, by nic z tego nie mieć. Kredyt kosztuje, dlatego sumarycznie zapłacisz za stronę więcej.

Zakup strony www dla firmy na raty może się wydawać bardzo fajnym rozwiązaniem, ale to tylko złudzenie. Zawsze lepszą opcją będzie wybranie nieco skromniejszej witryny kupionej za gotówkę, niż robienie sobie długów już na samym początku biznesu. 


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry