W czym możemy pomóc?

Niezaindeksowana strona

Sprawdź czy strona jest zaindeksowana po 21 dniach od publikacji.

Otrzymujemy od jakiegoś czasu zgłoszenia jakoby strona była niezaindeksowana, co po weryfikacji w Google Search Console okazuje się nieprawdą (po sprawdzeniu okazuje się, że zgłaszana strona znajduje się w sekcji Strony > Zindeksowane strony).

Prosimy więc: przed zamówieniem usługi sprawdzenia lub zgłoszenia do indeksowania upewnij się, że twoje zgłoszenie ma podstawy.

W przypadku chęci złożenia zamówienia na sprawdzenie / zgłoszenie do indeksowania prosimy podać dane do faktury. Formy rozliczenia: (1) za godziny pracy (jedna godzina specjalisty: 180 zł netto) lub (2) opłata 60 zł netto (jednorazowe zgłoszenie adresu www w panelu webmastera).

Jeśli uważasz, że powinniśmy bezpłatnie wykonać te działania – wypełnij formularz reklamacyjny (dostępny poniżej).

Dlaczego ta usługa  jest wykonywana odpłatnie?

Strona z artykułem została opublikowana, jest utrzymywana oraz ma umożliwione indeksowanie przez roboty - zgodnie z warunkami zamówienia:

"2.10. Cena za publikacje obejmuje wyłącznie wykonanie publikacji we wskazanym miejscu. Wszelkie inne działania są wykonywana na dodatkowe zlecenie - zgodnie z cennikiem. Nie odpowiadamy za termin indeksowania stron przez Google, wszelkie działania w tym zakresie są podejmowane jako dodatkowe płatne zamówienie. Wszystkie portale i blogi mają zgłoszone (i codziennie aktualizowane) mapy stron w Google Search Console." (Info z: Warunków publikacji)


​Uwagi:

1/ Od dłuższego czasu Google ma poważne problemy (o czym raczej nie informuje) ze swoim systemem odpowiedzialnym za indeksowanie stron. Widać to np. w statystykach projektu WorldWideWebSize, gdzie można spostrzec, że są spadki i duże skoki w liczbie indeksowanych stron. Indeksowanie trwa od kilku dni do kilku tygodni – to deklaracja Google, jednak można zauważyć, że wiele stron dodanych po 2020 roku, jest indeksowanych nawet po kilku miesiącach, a strony z przekierowaniem 301 bywają zaindeksowane pod starym adresem ponad 3 lata. To również wyrażnie wskazuje na problemy Google z indeksowaniem stron.

Zobacz również: nowe anomalie indeksowanych stron

2/ Google informuje: „Zgłoszenie prośby o zindeksowanie nie gwarantuje, że strona zostanie szybko dodana do indeksu ani że w ogóle zostanie w nim uwzględniona. Nasze systemy najszybciej uwzględniają w indeksie treści o WYSOKIEJ jakości, które są przydatne dla użytkowników.” Źródło: https://developers.google.com/search/docs/crawling-indexing/ask-google-to-recrawl?visit_id=638055806467745402-1586154317&rd=1

Czyli jeśli opublikowana treść jest bardzo słabej jakości lub tę samą treść (lub jej słabo zmodyfikowane odmiany) publikowałeś na wielu różnych stronach – są o wiele mniejsze szanse na jej zaindeksowanie.
 

Zgłoszenie reklamacyjne:

Prosimy o dokładne wypełnienie formularza. W przypadku niepełnych lub niedoprecyzowanych informacji – zgłoszenie jest automatycznie odrzucone. UWAGA: dla każdego adresu należy wypełnić osobne zgłoszenie.

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności

Dbamy o Twoje dane osobowe dlatego zostaną użyte wyłącznie w celu przetworzenia zamówienia, ułatwienia korzystania z witryny i realizacji zamówienia.

Powiązane artykuły

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry