Data wpisu: 30.09.2023

Alternatywy dla taniej strony www

Tania strona internetowa to taka, której koszt wykonania zamyka się w kwocie do kilkuset złotych. Okazuje się jednak, że dla części przedsiębiorców nawet taki wydatek jest stanowczo zbyt duży (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi). W takiej sytuacji można rozważyć kilka alternatyw dla taniej strony www, z których najpopularniejsze omawiamy w naszym poradniku.

Musisz wiedzieć:

W podanych poniżej rozwiązaniach nie masz żadnej realnej kontroli nad sposobem wyświetlania informacji, działania usługi (wyłączenia) czy usunięcia danych z usługi. Wszystkie te elementy są w 100% zależne od widzimisię dostawcy usługi! Ponadto brak strony www uniemożliwi ograniczy sposoby na promowanie Twojej firmy i budowanie jej marki.

Strona na Facebooku

Jest to najpopularniejszy wybór przedsiębiorców, którzy z jakiegoś powodu – najczęściej finansowego – nie chcą mieć własnej strony internetowej. Pamiętajmy natomiast, że choć profil na Facebooku zapewnia zasięgi, to jednak mówimy tutaj o opieraniu swojej widoczności w sieci o prywatną platformę, która w każdej chwili może zmienić zasady gry i np. wprowadzić opłaty czy z dowolnego powodu zablokować profil firmy.

Wizytówka Google

Naszym zdaniem jest to najsensowniejsza alternatywa dla strony internetowej jeśli działasz tylko lokalnie. Co ważne, wizytówkę Google można założyć całkowicie za darmo, gwarantując swojej firmie widoczność w największej wyszukiwarce oraz w usłudze Google Maps.

Szablon aukcji Allegro/OLX

To propozycja, którą mogą rozważyć przedsiębiorcy działający w sektorze e-commerce. Szablon aukcji na Allegro czy szablon sprzedaży na OLX do pewnego momentu może stanowić alternatywę dla własnego sklepu internetowego, o ile oczywiście chcesz dzielić się zyskami z właścicielami tych platform.

Drukowane nośniki reklamy i oferty

Nie zapominajmy o tym, że wciąż istnieje świat offline. Wiele biznesów, zwłaszcza nastawionych na pozyskiwanie klienta lokalnego, na początkowym etapie działalności może bazować na klasycznych nośnikach reklamy, czyli np. ulotkach.

Strona firmy na platformie dla fachowców/usługodawców

Wspomnijmy również o rozwiązaniu, które może zainteresować np. firmy remontowe, złote rączki, ekipy brukarskie i wykonawców różnego rodzaju usług zamawianych przez klientów indywidualnych. Profil takiej firmy na platformie online dla usługodawców, łączącej wykonawców z inwestorami, także może być pewną alternatywą dla taniej strony www - ale uwaga: musisz się liczyć z wieloma opłatami za różne działania dostępne na takich portalach.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry