Data wpisu: 28.04.2018

Dlaczego samodzielnie zaprojektowana strona internetowa jest najdroższa?

To brzmi jak paradoks, ale uwierz, że tak właśnie jest. Samodzielnie zaprojektowana strona internetowa praktycznie zawsze okazuje się znacznie droższa, niż ta zlecona do produkcji profesjonalnej agencji interaktywnej. Oczywiście mówimy tutaj o sytuacji, w której za projektowanie www bierze się osoba bez doświadczenia, swoje umiejętności opierająca wyłącznie na internetowych poradnikach.

Stracenie mnóstwa czasu

Ile kosztuje godzina Twojej pracy? Ale tej, na której się znasz, która leży w zakresie Twoich kompetencji. 50 złotych? 100? 200? Powinieneś to dokładnie policzyć i zastanowić, czy naprawdę opłaca Ci się poświęcić mnóstwo czasu na poznanie podstaw projektowania stron internetowych, a później zastosowanie tej wiedzy w praktyce. Z naszego doświadczenia wynika, że osoba, która nigdy nie miała do czynienia z webdesignem, potrzebuje co najmniej 20 godzin na stworzenie prostej, mało funkcjonalnej witryny.

Policzmy więc: jeśli godzina Twojej pracy kosztuje 50 złotych, to zaprojektowanie i wykonanie strony będzie Cię kosztować 1000 złotych. To kwota, która umożliwia Ci już skorzystanie z pomocy profesjonalistów, gwarantujących znacznie lepszy efekt końcowy. I nie mów, że przecież będziesz zajmować się swoją stroną w czasie wolnym. Nie masz rodziny? Pasji? Nie musisz odpoczywać? Musisz więc wieść naprawdę nudne życie…

Wątpliwa skuteczność

Załóżmy, że jednak uprzesz się przy samodzielnym stworzeniu swojej firmowej strony www. Wiemy, że będzie Cię to kosztować minimum 1000 złotych. Nie jest źle, ale pod warunkiem, że witryna rzeczywiście stanie się mocnym elementem wizerunkowym Twojego przedsiębiorstwa. Niestety, nie ma takiej możliwości.

Nie chcemy wyjść na megalomanów, ale to oczywiste, że witryna zaprojektowana przez amatora nie może się równać z tą autorstwa profesjonalnej agencji interaktywnej. Twoja samodzielnie stworzona strona nie przyczyni się więc do pozyskiwania większej liczby klientów. Twój wysiłek pójdzie na marne. Znów będziesz tracić czas na szukanie przyczyn takiego stanu rzeczy, a to oczywiście kosztuje.

Poprawki, poprawki i jeszcze raz poprawki

Rodziła się w bólach, ale w końcu jest. Po wielu nieprzespanych nocach możesz oficjalnie uruchomić swoją stronę internetową. Ze zmęczenia nie dostrzegasz jednak, że jest pełna błędów, w sumie mało efektowna, uboga pod względem treści, a korzystanie z niej wywołuje irytację. W końcu jednak się zorientujesz, że coś tutaj nie gra.

Co zrobisz? Oczywiście, że zgłosisz się do nas (lub innej agencji) i zapytasz o możliwość wprowadzenia poprawek w projekcie. Usłyszysz jednak, że jest to kompletnie nieopłacalne. Bo CMS nie ten, bo fundament programistyczny jest za słaby, bo grafik na widok przedstawionych mu projektów pogryzie klawiaturę itd. W końcu więc i tak wydasz pieniądze na nową stronę. Efekt? Witryna będzie Cię kosztować dwa razy więcej.

Nie projektuj swojej strony internetowej, jeśli nie masz o tym pojęcia. Stracisz tylko czas, pieniądze i energię. Uwierz na słowo lub przekonaj się na własnej skórze. Pamiętaj, że Cię  ostrzegaliśmy.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry