Data wpisu: 23.10.2018

Inna agencja zaproponowała Ci lepszą cenę za stronę internetową? Zapytaj ją o CMS!

Śmiemy twierdzi, że Soluma Interactive ma zdecydowanie najkorzystniejsze ceny projektowania stron internetowych (od 149 zł netto). Owszem, na pierwszy rzut oka nie jesteśmy tani, ale jeśli przenalizujesz wszystkie elementy oferty, to szybko dojdziesz do wniosku, że oferujemy „najwięcej mięsa”. Zdradzimy Ci, że tym, na czym można nieźle zaoszczędzić projektując stronę, jest sytem CMS. Co to takiego i dlaczego koniecznie musisz o to zapytać tańszą konkurencję? Wyjaśniamy w naszym artykule.

CMS, czyli Content Management System

Po polsku: system zarządzania treścią. Jest to narzędzie, które umożliwia nam wprowadzanie zmian na stronie internetowej. Witryna bez CMS jest nieedytowalna, dlatego dziś standardowo udostępnia się klientom dane do profilu, z którego poziomu można samodzielnie np. opublikować artykuł na blogu firmowym czy dodać zdjęcie do jakiejś zakładki.

Dzięki dostępowi do CMS właściciel strony nie musi za każdym razem zlecać wprowadzania zmian specjalistom, co byłoby zbyt kosztowne i problematyczne. Korzystanie z CMS jest bardzo łatwe, choć oczywiście dużo zależy tutaj od samego systemu. Zadaniem wykonawcy strony jest natomiast przeszkolenie klienta z obsługi CMS-a (w Soluma Interactive przeprowadzamy szkolenie via Skype lub telefonicznie, udostępniamy także szczegółową instrukcję w formie tekstowej).

Jaki CMS oferuje Ci konkurencja?

Gdy przeanalizujesz naszą ofertę tworzenia stron internetowych, to znajdziesz tam bardzo ważną informację. Każda witryna, nawet w najtańszym wariancie, jest przygotowywana w oparciu o nasz autorski CMS Soluma. To narzędzie, którego produkcja była bardzo kosztowna i czasochłonna, ale zainwestowaliśmy w nie z pełną premedytacją.

Chodziło o zautomatyzowanie pewnych procesów związanych z przygotowywaniem stron internetowych, a także o udostępnienie klientom systemu, który jest bardzo łatwy w zarządzaniu i do tego bezpieczny. Zanim więc z góry uznasz, że nasza oferta jest zbyt wysoka, zalecamy sprawdzenie, jaki CMS oferuje Ci tańsza konkurencja.

Na 99% zakładamy, że jest to WordPress

Czy to źle? Nie do końca. WordPress to zdecydowanie najpopularniejszy CMS na świecie, masowo wykorzystywany przez developerów. Jest intuicyjny, łatwy w obsłudze, przyjazny użytkownikowi. Ma jednak fundamentalną wadę: mówimy tutaj o środowisku open source, czyli z otwartym kodem.

Oznacza to, że z WordPressa może korzystać każdy, a nad rozwojem platformy pracuje bliżej nieokreślona „społeczność”. Nie masz żadnej pewności, kiedy nastąpią jakieś zmiany w wyglądzie czy funkcjonalności CMS-a, ani jaki będzie ich zakres. Przyznasz, że to mało komfortowa sytuacja.

Popularność WordPressa niesie ze sobą jeszcze jeden poważny problem. To właśnie ten system jest najczęstszym celem ataków hakerskich. Cyberprzestępcy nieustannie łamią zabezpieczenia i szukają luk w CMS-ie, dzięki czemu mogą bezkarnie włamywać się na komercyjne strony, wykradać z nich dane czy blokować je i żądać okupu od właścicieli.

Załóżmy więc, że wybierasz między dwiema ofertami: Soluma Interactive i konkurencji. Różnica w cenie wynosi np. 300 złotych na naszą niekorzyść. Zwróć więc uwagę, że konkurencyjna firma chce Ci sprzedać coś, co jest darmowe (WordPress), a my proponujemy narzędzie autorskie, unikalne, dostępne wyłącznie dla naszych klientów oraz ściśle kontrolowane pod kątem zabezpieczeń. Nie jesteśmy więc drożsi. Po prostu dajemy naszym klientom więcej.

CMS to tylko jeden z przykładów. Uwierz, że bardzo dokładnie analizujemy oferty konkurencji i absolutnie nie odstajemy od niej pod względem cenowym. Wyróżnia nas natomiast to, że nie ukrywamy żadnych kosztów przed klientami. Kupując stronę internetową w Soluma Interactive dostajesz produkt skończony, nie zaskakujemy opłatami dodatkowymi. U nas nigdy nie usłyszysz: „Kolega nie przekazał, że za to jeszcze trzeba zapłacić? Oj, niedobry kolega”. Wierzymy, że ma to dla Ciebie znaczenie.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry