Data wpisu: 04.11.2015

Certyfikat SSL – dlaczego Twoja strona www powinna go posiadać? 5 najważniejszych argumentów

Na pewno wiele słyszeliście o bezpieczeństwie w sieci, jesteście uczuleni na podejrzane maile, zachęty do kliknięcia w link, prośby o podawanie swoich danych osobowych itd. To oczywiste, że nikt, kto korzysta z sieci, nie jest do końca chroniony przed czyhającymi na nas niebezpieczeństwami. Zdrowy rozsądek jest rzecz jasna podstawą, ale warto również sięgać po narzędzia, które w założeniu mają nas chronić przed chociażby próbą wyłudzenia danych. Jednym z takich narzędzi jest certyfikat SSL. Agencja Reklamowa Soluma wdraża go tworząc strony swoich klientów, bo zależy nam na ich pełnym bezpieczeństwie. Potrzebujecie dokładniejszego wytłumaczenia? Oto 5 najważniejszych argumentów, dlaczego warto taki certyfikat stosować.

  1. To kwestia odpowiedzialności – za swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszych klientów. Certyfikat SSL powinna mieć każda strona firmowa, z której korzystają użytkownicy sieci w celu uzyskania jakichś informacji biznesowych. Każda – bez wyjątku. Nie tylko sklepy online. Pamiętajmy, że jeśli strona np. posiada formularz kontaktowy, to jest to już forma zbierania i przetwarzania danych osobowych – ich bezpieczeństwo dla przedsiębiorcy musi być kluczowe.
  2. To narzędzie do zwiększania zaufania do swojej markicoraz więcej osób zwraca uwagę na to, czy strona, z której korzystają, posiada certyfikat SSL. Jest to dla nich ważne i jeśli widzą, że dany przedsiębiorca chroni ich dane, to odbierają go jako bardziej profesjonalnego i odpowiedzialnego. Są to istotne cechy w biznesie.
  3. Posiadanie certyfikatu SSL wspiera pozycjonowanie strony w wyszukiwarce – Google niedawno ogłosiło, że strony z zaimplementowanym certyfikatem SSL będą lepiej odbierane przez roboty wyszukiwarki, co wpłynie na poprawienie ich pozycji. To bardzo ważny argument dla firm stawiających na widoczność w sieci.
  4. Internet nie jest bezpiecznym obszarem – nigdy nie wiemy, kiedy to nasza strona może stać się celem ataku cyberprzestępców. Posiadając certyfikat SSL minimalizujemy ryzyko przechwycenia danych naszych użytkowników, czyli potencjalnych klientów.
  5. Chronimy się przed poważnymi problemami, także prawnymi – jeśli mamy niezabezpieczoną stronę, a w wyniku ataku dane naszych użytkowników zostaną przechwycone, to wystawiamy się na bardzo złe światło. Inwestując w certyfikat SSL pokazujemy, że jesteśmy odpowiedzialni w biznesie i zdajemy sobie sprawę z zagrożeń. To element budowania wiarygodnej marki.

Wdrożenie certyfikatu SSL najlepiej jest powierzyć agencji interaktywnej, która zajmuje się budową naszej firmowej strony www. Soluma korzysta ze sprawdzonych rozwiązań i certyfikatów czołowych firm, takich jak Comodo, GeoTrust i Symantec. Koszt wdrożenia w stosunku do całościowego kosztu stworzenia strony jest minimalny, a utrzymanie certyfikatu praktycznie niezauważalne w skali prowadzenia biznesu. Korzyści trudno natomiast wycenić. Ochrona danych swoich i klientów jest przecież bezcenna.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry