Data wpisu: 16.08.2017

Publikuj posty w wizytówce Google Moja Firma

Niedawno Google po raz kolejny rozwinęło swoje narzędzie dla lokalnych przedsiębiorców. W Google Moja Firma pojawiła się świetna funkcjonalność – mianowicie opcja publikowania postów przez właściciela wizytówki. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ przedsiębiorcy zyskali kolejną możliwość uatrakcyjnienia swojej oferty dla użytkowników, którzy poprzestają na informacjach wyświetlonych bezpośrednio w wyszukiwarce.

Postowanie to świetny sposób na przykucie uwagi

Posty w wizytówce Google Moja Firma spełniają podobną rolę, jak te publikowane w mediach społecznościowych. Przede wszystkim zwracają uwagę użytkowników, zachęcają ich do interakcji oraz – to właściwie najważniejsze – pozwalają informować o ofercie, promocjach czy nowościach.

Z badań Google wynika, że istnieje duża grupa użytkowników, którzy po wpisaniu zapytania o charakterze lokalnym (np. pizzeria Wrocław) poprzestają na informacjach pozyskanych z wyszukiwarki. Czyli nie przechodzą już na strony internetowe firm. Wystarczy im, że otrzymają numer telefonu, kilka zdjęć lokalu czy np. podstawowe menu. Problem w tym, że wizytówek w Google Moja Firma przybywa i przedsiębiorcom coraz trudniej jest się tutaj wyróżnić.

Jak możesz wykorzystać posty do zwiększenia konkurencyjności?

Wyobraźmy sobie przedsiębiorcę, który prowadzi restaurację meksykańską w Gdańsku. Ma już swoją wizytówkę w Google Moja Firma, a więc osoby zainteresowane zjedzeniem burrito bez problemu znajdą go w wyszukiwarce. Jednak meksykańskich knajp jest więcej, a użytkownicy (szczególnie mobilni) nie mają ochoty, by po kolei odwiedzać ich strony. Potrzebują elementu zaczepienia.

Takim elementem może być post umieszczony pod wizytówką, w którym przedsiębiorca umieści np. zdjęcie smakowitego burrito z informacją, że dziś obowiązuje promocja 2 burrito w cenie 1. Jest pewne, że to przykuje uwagę użytkowników wyszukiwarki i da knajpie dużą przewagę nad konkurencją.

W postach firmy mogą informować o promocjach, zmianach w ofercie, zmienionych godzinach pracy czy specjalnych wydarzeniach z okazji np. święta. Taka aktywność bardzo się opłaca, bo zwyczajnie uatrakcyjnia samą wizytówkę.

Co ważne, użytkownicy po kliknięciu w post mogą go przekazywać dalej za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych czy przesłać znajomym mailem. W ten sposób automatycznie zwiększa się zasięg marki.

Postowanie jest bardzo proste

Dodawanie postów jest możliwe z poziomu panelu zarządzania wizytówką i nie sprawi Ci żadnych problemów. Pamiętaj o tym, aby okrasić post zdjęciem i napisać od 100 do 300 słów. Następnie zrób jeszcze z wpisu wydarzenie (podobnie jak na Facebooku) i dodaj przyciska Call to Action – np. Zobacz naszą nową pizzę!

Post po zatwierdzeniu zostanie dodany automatycznie i będzie widoczny w wynikach wyszukiwania Google oraz w usłudze Maps.

Nie masz jeszcze wizytówki w GMF? Skorzystaj z usługi uruchomienia i optymalizacji wizytówki w Google Moja Firma.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry