Data wpisu: 27.10.2018

W Twojej wizytówce Google Moja Firma pojawiły się niechciane zdjęcia? Sprawdź, jak je usunąć

Posiadanie wizytówki w usłudze Google Moja Firma jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców, szczególnie tych kierujących swoją ofertę do lokalnego klienta. O wygląd wizytówki trzeba regularnie dbać, aktualizować dane oraz odpowiadać na pytania i komentarze użytkowników. Zdarza się jednak, że do wizytówki są dodawane zdjęcia, których autorem nie jest wcale przedsiębiorca. To efekt działania tzw. lokalnych przewodników. Jeśli fotografie Ci nie odpowiadają, są nieprofesjonalne i mogą zaszkodzić wizerunkowi firmy, masz prawo domagać się ich usunięcia. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Na czym polega system lokalnych przewodników?

Lokalni przewodnicy to bardzo przydatny element funkcjonowania usługi Google Moja Firma. Osoby, które np. mieszkają w pobliżu lub odwiedziły siedzibę przedsiębiorstwa, mogą podzielić się swoją opinią na jego temat, jak również dodać własne fotografie. W założeniu ma to uatrakcyjnić wygląd wizytówki i zwiększyć wiarygodność firmy.

Lokalni przewodnicy mogą się jednak mylić lub – to również częste zjawisko – z premedytacją wprowadzać innych użytkowników w błąd. Zwykle jest to efekt działania nieuczciwej konkurencji. Jeśli przewodnik doda do wizytówki Twojej firmy jakieś zdjęcie, które godzi w wizerunek marki lub też po prostu przedstawia zupełnie inny obiekt, pojawi się problem.

Niestety, ale właściciel wizytówki nie może samodzielnie usunąć takiego zdjęcia z poziomu panelu administracyjnego. Wymagane jest tutaj działanie ze strony operatora usługi, czyli samego Google.

Jak zgłosić fotografie do usunięcia?

Po znalezieniu swojej wizytówki w Google Maps przejdź do galerii i wybierz zdjęcie, którego chcesz się pozbyć. W lewym górnym rogu strony jest menu, z którego musisz wybrać zakładkę „Zgłoś problem”.

Aplikacja przekieruje Cię do formularza. Wypełnij wszystkie pola, szczególną uwagę zwracając na 10 powodów, dla których domagasz się usunięcia zdjęcia z wizytówki. Masz do wyboru:

  • Kwestie dotyczące prywatności
  • Treść nie jest związana z tą lokalizacją
  • Zdjęcie jest niskiej jakości
  • Treść o charakterze pornograficznym lub silnie dwuznacznym
  • Treści wulgarne lub obsceniczne
  • Promowanie produktów objętych regulacjami
  • Naruszenie praw autorskich lub inne kwestie prawne
  • Działalność niezgodna z prawem
  • Wypowiedzi szerzące nienawiść
  • Nękanie lub dokuczanie

Po wskazaniu konkretnego powodu musisz jeszcze tylko podać swój adres e-mail i potwierdzić przesłanie prośby o usunięcie fotografii z wizytówki. To wszystko. Teraz pozostaje już tylko czekać na reakcję Google. Z reguły firma odnosi się do prośby w ciągu 2 tygodni.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz ofertę

Przewiń do góry