Data wpisu: 27.10.2018

W Twojej wizytówce Google Moja Firma pojawiły się niechciane zdjęcia? Sprawdź, jak je usunąć

Posiadanie wizytówki w usłudze Google Moja Firma jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców, szczególnie tych kierujących swoją ofertę do lokalnego klienta. O wygląd wizytówki trzeba regularnie dbać, aktualizować dane oraz odpowiadać na pytania i komentarze użytkowników. Zdarza się jednak, że do wizytówki są dodawane zdjęcia, których autorem nie jest wcale przedsiębiorca. To efekt działania tzw. lokalnych przewodników. Jeśli fotografie Ci nie odpowiadają, są nieprofesjonalne i mogą zaszkodzić wizerunkowi firmy, masz prawo domagać się ich usunięcia. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Uwaga:

Zachęcamy do skorzystania z usługi profesjonalnego uruchamiania i optymalizacji wizytówki w Google Moja firma.

Na czym polega system lokalnych przewodników?

Lokalni przewodnicy to bardzo przydatny element funkcjonowania usługi Google Moja Firma. Osoby, które np. mieszkają w pobliżu lub odwiedziły siedzibę przedsiębiorstwa, mogą podzielić się swoją opinią na jego temat, jak również dodać własne fotografie. W założeniu ma to uatrakcyjnić wygląd wizytówki i zwiększyć wiarygodność firmy.

Lokalni przewodnicy mogą się jednak mylić lub – to również częste zjawisko – z premedytacją wprowadzać innych użytkowników w błąd. Zwykle jest to efekt działania nieuczciwej konkurencji. Jeśli przewodnik doda do wizytówki Twojej firmy jakieś zdjęcie, które godzi w wizerunek marki lub też po prostu przedstawia zupełnie inny obiekt, pojawi się problem.

Niestety, ale właściciel wizytówki nie może samodzielnie usunąć takiego zdjęcia z poziomu panelu administracyjnego. Wymagane jest tutaj działanie ze strony operatora usługi, czyli samego Google.

Jak zgłosić fotografie do usunięcia?

Po znalezieniu swojej wizytówki w Google Maps przejdź do galerii i wybierz zdjęcie, którego chcesz się pozbyć. W lewym górnym rogu strony jest menu, z którego musisz wybrać zakładkę „Zgłoś problem”.

Aplikacja przekieruje Cię do formularza. Wypełnij wszystkie pola, szczególną uwagę zwracając na 10 powodów, dla których domagasz się usunięcia zdjęcia z wizytówki. Masz do wyboru:

  • Kwestie dotyczące prywatności
  • Treść nie jest związana z tą lokalizacją
  • Zdjęcie jest niskiej jakości
  • Treść o charakterze pornograficznym lub silnie dwuznacznym
  • Treści wulgarne lub obsceniczne
  • Promowanie produktów objętych regulacjami
  • Naruszenie praw autorskich lub inne kwestie prawne
  • Działalność niezgodna z prawem
  • Wypowiedzi szerzące nienawiść
  • Nękanie lub dokuczanie

Po wskazaniu konkretnego powodu musisz jeszcze tylko podać swój adres e-mail i potwierdzić przesłanie prośby o usunięcie fotografii z wizytówki. To wszystko. Teraz pozostaje już tylko czekać na reakcję Google. Z reguły firma odnosi się do prośby w ciągu 2 tygodni.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry