Data wpisu: 26.03.2015

YouTube nareszcie dla dzieci

YouTube nareszcie dla dzieci. Nowa aplikacja, która spodoba się też rodzicom. Gigant rynku video poszerza horyzonty i nareszcie podjął oczekiwaną decyzję o uruchomieniu specjalnej aplikacji mobilnej przeznaczonej dla najmłodszych. YouTube Kids została stworzona w taki sposób, aby dzieci miały łatwy dostęp do przeznaczonych dla nich treści, a rodzice mogli z dużą dozą spokoju pozwalać pociechom na wertowanie jej w poszukiwaniu ciekawych filmików.

YouTube chce chronić dzieci przed nieodpowiednimi treściami

Od razu mamy złą informację – aplikacja YouTube Kids jest póki co dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo dokładnie, kiedy ma ruszyć w Polsce. A szkoda, bo prezentuje się ona naprawdę bardzo ciekawie.

YouTube jest liderem i absolutnym dominatorem rynku treści video w sieci. Choć działa tam szeroko zakrojona cenzura, to w dalszym ciągu roboty wyszukujące filmy zgodnie z algorytmem kontekstowym potrafią się drastycznie mylić, co może mieć przykre konsekwencje w domach użytkowników. Jeśli bowiem rodzic, posiadacz konta Google (właściciela serwisu) lubi sobie pooglądać mroczne teledyski kapel black metalowych, to z dużą dozą prawdopodobieństwa narazi na ich podziwianie także swoje dziecko, któremu udostępni komputer lub urządzenie mobilne.

Z drugiej strony coraz młodsi użytkownicy mają własnego smartfona czy tablet, mogą więc swobodnie (chociażby podając fałszywe dane logowania) uzyskać dostęp do filmów, które nie są dla nich przeznaczone. YouTube chce wyszlifować swój wizerunek odpowiedzialnego dostawcy, dlatego mocno przyspieszył prace nad stworzeniem aplikacji dedykowanej dzieciom.

Jak działa YouTube Kids?

Aplikacja jest przede wszystkim bardzo przyjazna graficznie. Od razu w oczy rzucają się duże ikony, które ułatwiają dzieciom poruszanie się po jej środowisku. Filmy podzielone są też na kategorie: Rozrywka, Muzyka, Edukacja i Odkrywanie. Zobaczcie sami – dostawca przygotował film promocyjny:

https://www.youtube.com/watch?v=OUmMAAPX6E8

Aplikacja udostępnia dzieciom ofertę kanałów stworzonych z myślą tylko o nich, takich jak popularne National Geographic Kids czy DreamWorks. Bez problemu znajdziemy w niej filmy animowane, programy edukacyjne czy najświeższe odcinki ulubionych, dziecięcych seriali. To duży plus – bogata baza treści.

Fajne jest to, że rodzice otrzymali sporo narzędzi kontroli dostępu. Mogą m.in. ustawić zaplanowany czas oglądania filmów, sięgnąć po funkcję wyłączającą dźwięk w tle lub głośne efekty dźwiękowe. Dobrze działa także system filtracji wyników – mamy możliwość ograniczenia wyszukiwanych filmów tylko do tych, które są przeznaczone dla najmłodszych dzieci.

Aplikacja YouTube Kids jest dostępna na systemach operacyjnych iOS i Android, na razie nie ma na tej liście Windows Phone.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Przewiń do góry