WordPress to zdecydowanie najpopularniejszy system CMS na świecie. Szacuje się, że nawet co czwarta strona zaindeksowana w Google została zbudowana w oparciu o to narzędzie. WordPress uchodzi za wyjątkowo niewymagający CMS, który jest przyjazny nawet podstawowym usługom hostingowym. Nie oznacza to jednak, że wybór hostingu dla strony na WordPressie może być zupełnie przypadkowy. Oto najważniejsze elementy, na które musisz zwrócić uwagę.
Tutaj wybór zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Jeśli szukasz hostingu dla prostej strony zbudowanej na WordPressie i raczej nie masz ambitnych planów w zakresie rozbudowywania jej zawartości, możesz poprzestać na podstawowym pakiecie – pamiętaj jednak, aby upewnić się, że w razie potrzeby będziesz mieć możliwość łatwego zwiększenia przestrzeni dyskowej za rozsądną cenę.
Choć dostawcy hostingu coraz częściej deklarują zniesienie limitów transferu, to zawsze dobrze jest sprawdzić, czy taka deklaracja pokrywa się z rzeczywistością. Normą jest bowiem, że brak limitu nie dotyczy przechowywania plików wideo i audio.
Ponownie: jeśli chcesz umieścić na serwerze tylko jedną stronę na WordPressie, to w zupełności wystarczy Ci podstawowy pakiet z możliwością założenia pojedynczej bazy danych. Jeśli jednak w przyszłości planujesz uruchomienie kolejnych stron, poszukaj hostingu pozwalającego na stworzenie kilku czy nawet kilkunastu baz MySQL.
Dane przechowywane na serwerze, wliczając w to stronę internetową, muszą być bezpieczne. Dlatego odpowiedzialni dostawcy hostingu gwarantują bardzo częste wykonywanie backupu, czyli kopii bezpieczeństwa. Zanim zdecydujesz się na konkretną usługę, koniecznie dopytaj, jak często jest przeprowadzany backup i jak długo dostawca przechowuje pliki klientów.
Nawet prosta strona na WordPressie musi zapewniać użytkownikom maksimum bezpieczeństwa. Jeśli zamierzasz umieścić na stronie formularz kontaktowy, a tym bardziej jakiekolwiek systemy płatności online, bezwzględnie wybierz hosting z dostarczanym certyfikatem SSL. Taki certyfikat stanowi również jeden z czynników rankingowych Google.
Ostatnią, ale wcale nie najmniej ważną kwestią, jest wsparcie techniczne. Doczytaj, jak szybko usługodawca gwarantuje udzielenie Ci pomocy w razie np. włamania na serwer czy awarii. Czas reakcji nie może przekroczyć 24 godzin, również w weekendy.
Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.