Data wpisu: 07.04.2021

Wybieramy dobry hosting. Większość przedsiębiorców popełnia tutaj klasyczne błędy…

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ogromny wpływ na sukces biznesowy w Internecie ma sprawny, szybki i niezawodny hosting. Mimo to nadal większość przedsiębiorców szukających usługi serwerowej kieruje się kryterium ceny, kompletnie bagatelizując merytoryczne argumenty. Skutek jest taki, że oczywiście hosting „jakoś tam” działa, ale wcale nie jest optymalnym rozwiązaniem dla firmy pod względem czy to kosztów, czy wydajności i funkcjonalności. W naszym poradniku wymieniamy te najczęściej popełniane błędy na etapie wybierania dobrego hostingu.

Wiara w gruszki na wierzbie

Trzeba przyznać, że wielu dostawców hostingu osiągnęło mistrzowski poziom manipulowania klientami. Kreatywny marketing pozwala im mocno naginać fakty i sprzedawać swoje usługi ogromnej rzeszy przedsiębiorców, choć nie ma ku temu żadnych podstaw.

Dobrym przykładem będzie tutaj niesławna już deklaracja udostępnienia hostingu bez limitu. W większości rozwiniętych krajów świata reklamowanie swojej usługi serwerowej w ten sposób jest zabronione, ponieważ mamy tutaj do czynienia z wprowadzaniem klientów w błąd.

Przedsiębiorca, który nie ma czasu ani ochoty na dokładne przeanalizowanie szczegółów oferty, jest bardzo łatwym celem i bez problemu daje się nabierać na tego typu sztuczki, później oczywiście dziwiąc się, że jednak ten nielimitowany hosting jakieś tam limity ma.

Kierowanie się niewiarygodnymi opiniami

O to akurat trudno jest winić przedsiębiorców, ponieważ zdecydowana większość z nas przed kupieniem jakiejś usługi czy produktu szuka opinii w Internecie, aby utwierdzić się w wyborze. Problem polega na tym, że jeśli ktoś jest rzeczywiście zadowolony z hostingu, to raczej tego nie rozgłasza – po prostu cieszy się, że ma porządną usługę i z niej korzysta.

Wniosek z tego jest taki, że gros opinii na temat usług hostingowych, to niestety efekt działań marketingowych dostawców. Pół biedy, jeśli mamy do czynienia ze zmyślonymi opiniami opiewającymi daną usługę. Gorzej, że spora część firm wynajmuje autorów komentarzy do szkalowania wizerunku konkurencji.

Bagatelizowanie bezpieczeństwa

Zadziwiające, jak wielu przedsiębiorców w ogóle nie bierze pod uwagę tego, że usługa hostingowa ma realny wpływ na bezpieczeństwo ich biznesów. Kierując się wyłącznie kryterium najniższej ceny ponoszą poważne ryzyko np. utraty kluczowych zasobów czy – co gorsza – wrażliwych danych swoich klientów.

Tutaj zawsze warto zadać sobie pytanie: czy jestem w stanie zaakceptować, że pewnego dnia nie uzyskam dostępu do maili, umów czy swojego sklepu internetowego z powodu poważnej awarii serwera? Czy przejdę obok tego obojętnie? Taki sposób myślenia bardzo ułatwia podjęcie rozsądnej decyzji odnośnie do wyboru usługi hostingowej.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry