W czym możemy pomóc?

Ile e-maili mogę wysłać dziennie?

Dlaczego ograniczamy ilość wysyłanych maili? Mówiąc w skrócie: ze względu na bezpieczeństwo.

W przypadku masowych wysyłek maili z własnego serwera pewne jest, że:

  • Adres IP twojego serwera na „czarne listy”
    Spowoduje to, iż jakkolwiek poczta wysyłana z Twojego serwera nie będzie docierała do żadnego odbiorcy.
  • Domena trafi na „czarne listy”
    Poczta wysyłana w twojej domenie, dla wszystkich kont e-mail nie będzie docierała do żadnego odbiorcy.

To zabezpieczenie chroni również Twój serwer i Twoją domenę w przypadku włamania na konto e-mail (najczęściej w celu wysyłania spamu). Włamujący się, dzięki nałożonym blokadom, nie zaszkodzi tak IP Twojego serwera oraz Twojej domenie.

W przypadku gdy domena lub serwer trafią na „czarne listy”, koszty* ich usunięcia z tych list są wysokie a termin usunięcia może być bardzo długi.

Co zalecamy?

W przypadku chęci wysyłki masowej (mailingu) do większej ilości osób należy używać systemy dedykowane do takiej masowej wysyłki. Można również założyć bezpłatne konto w domenie gmail.com – ono również ma limit wysyłek, ale unikamy ryzyka związanego z trafieniem na „czarne listy” własnej domeny i serwera.

Jak to działa?

System liczy każdego adresata jako osobny e-mail, czyli wysłanie jednej wiadomości do 10 adresatów spowoduje iż system policzy 10 wysłanych wiadomości. Dodatkowo limit nie oznacza iż codziennie o północy ulega on resetowi, a polega on na tym iż w momencie próby wysłania wiadomości system sprawdza ile wiadomości zostało wysłanych w ciągu ostatnich 24 godzin.

Limity wysyłek są podane w specyfikacji usługi hostingowej:


 Przypisy:

*Klienci, którzy będą używali serwer Soluma do masowej wysyłki, zostaną obciążeni kosztami kosztami, które wynikną z usuwania szkód wynikłych z rozsyłania wysyłki masowej.

 

 

Powiązane artykuły

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry