W czym możemy pomóc?

Ile e-maili mogę wysłać dziennie?

Ze względu na możliwość trafienia adresu IP serwera na czarną listę, umożliwiamy wysyłkę do 200 maili dziennie* dla jednego adresu e-mail (700 dziennie dla  jednego serwera wirtaulnego). Wysyłka nie może być jednorazowa do wszystkich 200 (zalecamy jednorazowo wysyłać do większej ilości osób niż 30), również należy zachować odstępy czasowe w wysyłaniu  ponowień tej samej informacji dla kolejnych grup odbiorców**.

W przypadku chęci wysyłki masowej (mailingu) do większej ilości osób należy używać systemy dedykowane do takiej masowej wysyłki lub zamówić taki system w Soluma (od 1000 zł netto, odrębny system, do 800 maili dziennie, automatycznie dzielący wysyłkę, odrębna domena i serwer).

Klienci , którzy będą używali serwer Soluma do masowej wysyłki, zostaną obciążeni kosztami w przypadku rejestracji serwera na czarnych listach  oraz innymi kosztami, które wynikną z usuwania szkód wynikłych z rozsyłania wysyłki masowej.


* Limit nie jest zerowany po godzinie 24.00 lecz działa w skali 24 godzin, przykład:  Jeśli dnia 13.06 zostanie o godzinie 10tej wysłane 50 wiadomości i aż do dnia 14.06 godzina 9 nie zostanie wysłana żadna wiadomość to rater będzie wskazywał 100/200. Wyzeruje się o godzinie 10tej po tym, jak minie 24 godziny od wysłania ostatniej z tych wiadomości. Czyli np. wysyłka o godzinie 9:30 14.06 może być przeprowadzona maksymalnie na 100 wiadomości a po godzinie 10tej na kolejne 100 bo limit z dnia poprzedniego dla wysłanych wtedy 100 wiadomości znikł. Podsumowując z limitu jest usuwana wiadomość po 24h od jej wysłania a nie o konkretnej godzinie danego dnia.

** Podobne zasady radzimy zachować przy korzystaniu z usługi Google Apps dla firm w usłudze Gmail.

Powiązane artykuły

Przewiń do góry