W czym możemy pomóc?

Zabezpieczenia antyspamowe

Ustawienia możliwe do zmiany przez użytkownika -  po zalogowaniu do Webmaila: Ustawienia -> Zaawansowane -> Antyspam

RBL
Funkcja blokowania adresów IP, z których został rozesłany SPAM. Lista adresów jest pobierana na bieżąco od organizacji niezależnych. Włączenie opcji znacznie ogranicza liczbę SPAMu, może jednak powodować niedochodzenie wiadomości, jeśli adres serwera nadawcy zostanie umieszczony na liście RBL.

Obsługa SPF
Mechanizm sprawdzania przez serwer pocztowy czy wiadomość została wysłana z serwera, który jest poprawny dla danego adresu e-mail. Włączenie opcji ogranicza liczbę SPAMu i może chronić przed nowymi wirusami. Problemy występują rzadko i tylko w przypadku złej konfiguracji serwera nadawcy wiadomości.

Obsługa GREYLIST
Po włączeniu tej funkcji serwer przyjmuje wiadomości dopiero przy drugiej lub kolejnej próbie jej dostarczenia na serwer, pod warunkiem, że została ona nadana z tego samego adresu IP oraz po czasie nie krótszym niż 5 minut od pierwszej próby. Zabezpieczenie jest bardzo skuteczne, ponieważ wirusy i SPAMerzy niemal nigdy nie ponawiają próby wysyłki. Aktywacja powoduje jednak wydłużenie czasu dostarczania poczty w zależności od tego, po jakim czasie serwer nadawcy ponowi próbę wysyłki. Jeżeli serwer nie wykona ponownej próby, e-mail nie dotrze do odbiorcy. Warto jednak pamiętać o tym, że takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.

Domyślne ustawienia serwera dla kont e-mail

Czasowy limit wysyłek - konto FTP
Łączna ilość wiadomości, która może zostać wysłana poprzez wszystkie konta email i skrypty należące do konta FTP w określonym okresie czasu. W przypadku przekroczenia limitu wiadomość zostanie usunięta z serwera i nie będzie ponownie wysłana, próba wysyłki zostanie odnotowana w logach serwera.

Czasowy limit wysyłek - SMTP
Łączna ilość wiadomości, która może zostać wysłana poprzez każde konto email należące do konta FTP w określonym okresie czasu. Zalecane restrykcyjne ustawienia filtra ze względu na rozsyłany spam (ochrona innych użytkowników kont wirtualnych, którzy współdzielą serwer dedykowany).

Czasowy limit wysyłek - Sendmail
Łączna
ilość wiadomości, która może zostać wysłana poprzez wszystkie skrypty należące do konta FTP w określonym okresie czasu.
 

Powiązane artykuły

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry