W czym możemy pomóc?

Projektowanie z działem kreatywnym

Czym się różni projekt tworzony przez samego grafika, od projektu tworzonego z działem kreatywnym?

W tworzeniu projektu przez samego grafika (Graphic Designera), bierze udział tylko grafik oraz klient, który zamówił projekt. W przypadku tworzenia projektu przez dział kreatywny w procesie tworzenia bierze udział kilka osób (np.: art. director, inni graficy, copywrit-erzy). Na organizowanych spotkaniach są omawiane możliwe koncepcje i warianty, dokonuje się wyboru projektu i na kolejnych spotkaniach się go rozwija. Na podstawie informacji ze spotkań Graphic Designer przygotowuje dla klienta projekt.


Przeczytaj również:

Profesjonalny projekt graficzny – postawić na indywidualną współpracę z grafikiem czy zaufać działowi kreatywnemu?

Grafik, nazywany w naszej branży Graphic Designerem, oczywiście w dużej mierze decyduje o tym, jak projekt będzie się finalnie prezentować. Jest jednak specjalistą od przelewania koncepcji na papier (czy wcześniej na ekran monitora). Z reguły sam nie tworzy koncepcji. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ musisz sobie uzmysłowić, że w takiej sytuacji to Ty będziesz odpowiadać za przygotowanie wizji projektu i takie jej przedstawienie grafikowi, aby efekt w jak największym stopniu był zgodny z... czytaj więcej o dziale kreatywnym

Powiązane artykuły

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry