Data wpisu: 04.05.2023

Tania strona z Allegro lub OLX-a – na co musisz uważać?

Popyt na tanie strony internetowe nie słabnie. Pomimo tego, że coraz więcej przedsiębiorców dostrzega potrzebę posiadania profesjonalnie zaprojektowanej witryny, to i tak nie brakuje chętnych na te najtańsze strony, często o wątpliwej jakości. Wiele firm zaczyna poszukiwania wykonawców od Allegro i OLX-a, gdzie rzeczywiście wręcz roi się od adekwatnych cenowo ofert. Sprawdź, na co trzeba uważać decydując się na zakup usługi zaprojektowania taniej strony internetowej przez osobę znalezioną na portalu ogłoszeniowym.

Nie licz na kreatywność

Zacznijmy od tego, co powinno być oczywistością dla każdego przedsiębiorcy zamawiającego tanią stronę na Allegro czy OLX. To nie będzie strona w żadnym aspekcie autorska. Jedynym zindywidualizowanym elementem witryny będzie nazwa i logo marki, dla której strona została stworzona. Reszta to po prostu szablon (najczęściej wątpliwej jakości). Jeśli więc potrzebujesz witryny zaprojektowanej od A do Z, ściśle według wytycznych, to nie szukaj takiej usługi na portalach ogłoszeniowych.

Otrzymasz „gołą” stronę

Jeśli spodziewasz się, że ktoś zaprojektuje stronę, wypełni ją treścią, umieści na wykupionym przez ciebie serwerze i zarejestruje pod osobiście wykupioną domeną, to… zejdź na ziemię. W cenie 100-200 złotych otrzymasz wyłącznie dopasowany „pod Ciebie” szablon strony, która w takiej formie i tak nie nadaje się do zaindeksowania w Google. Trzeba ją jeszcze wypełnić tekstami, danymi kontaktowymi, często autorskimi zdjęciami, opisami oferty itd., czego tak tani wykonawca już nie zrobi – na pewno nie w tej cenie. 

Poprawki? Raczej zapomnij

Niska cena musi z czegoś wynikać – i nie chodzi tutaj tylko o dyskusyjną jakość. Wykonawca oszczędza również na swoim zaangażowaniu i obsłudze klienta. Nie licz na to, że zapewni Ci pełne wsparcie już po otrzymaniu zapłaty, oferując możliwość nieodpłatnego wprowadzenia poprawek, nawet jeśli wynikają one z popełnionych przez niego błędów.

Wsparcie techniczne w przyszłości? Mało prawdopodobne

Nawet jeśli strona internetowa zostanie wykonana poprawnie, to chcąc ją w przyszłości rozbudować, uzupełnić o nowe sekcje czy wprowadzić na niej jakieś istotne zmiany, raczej nie możesz liczyć na wsparcie wykonawcy.

Chcąc utrzymać bardzo niskie ceny projektowania stron, ich autorzy muszą realizować wiele zleceń jednocześnie i zwyczajnie nie mają już czasu na obsługę klientów, z którymi są rozliczeni.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry