Data wpisu: 09.02.2024

Koszt wizytówki Google Moja Firma – co musisz o tym wiedzieć?

Jeśli od dłuższego czasu prowadzisz biznes, to być może zdarzyło Ci się otrzymać ofertę płatnego utrzymania wizytówki Google Moja Firma. Ignoruj takie wiadomości, ponieważ jest to zwykłe naciąganie. O prawdziwych kosztach uruchomienia i posiadania wizytówki Google Business przeczytasz w naszym poradniku.

Wizytówkę założysz zupełnie za darmo

Najważniejsze, o czym musisz wiedzieć, to fakt, że Google nie pobiera żadnych opłat za założenie wizytówki w usłudze GMF. Możesz samodzielnie dodać swoją firmę do Google Maps zupełnie za darmo, dzięki czemu będzie można ją odnaleźć w wyszukiwarce, a przede wszystkim w nawigacji giganta z Mountain View.

Proces zakładania wizytówki Google Moja Firma jest bardzo prosty, a krok po kroku omawiamy go w osobnym artykule na naszym blogu.

Nie ma żadnych opłat za zmiany w wizytówce

Jeśli po czasie stwierdzisz, że chcesz coś zmienić w swojej wizytówce, na przykład zaktualizować dane adresowe, dodać nowe usługi czy zdjęcia, to takie modyfikacje również są całkowicie darmowe. Google nie pobiera za to żadnych opłat, podobnie jak nie musisz za to płacić innej firmie (jeśli wykonasz to samodzielnie), która proponuje zaktualizowanie Twojej wizytówki (licząc na nieświadomość przedsiębiorcy).

Przedłużenie wizytówki Google Moja Firma? Nie ma o tym mowy!

Częstą próbą oszustwa – bo trudno bawić się tutaj w eufemizmy – jest wmawianie właścicielom wizytówek w usłudze Google Moja Firma, że te wkrótce wygasną i trzeba przedłużyć ich ważność. Jest to nieprawda, ponieważ raz założona wizytówka GMF pozostanie widoczna tak długo, jak życzy sobie tego jej właściciel (czyli do momentu, w którym przedsiębiorca nie postanowi jej z jakiegoś powodu usunąć).

Kiedy mogą pojawić się koszty związane z założeniem wizytówki Google Moja Firma?

Jedyne koszty to te, na które się godzisz zamawiając profesjonalną usługę założenia wizytówki GMF, mając przy tym świadomość, że możesz to zrobić samodzielnie zupełnie za darmo. Jest to natomiast dość czasochłonne – jeśli wolisz skorzystać z pomocy np. profesjonalnej agencji marketingowej, która zadba o atrakcyjny wygląd wizytówki, prawidłowe opisy firmy i usług oraz dodanie zdjęć, to nic nie stoi na przeszkodzie. Koszt takiej usługi jest ustalany indywidualnie i zwykle nie przekracza kilkuset złotych.


Autor wpisu:
Grzegorz WiśniewskiSoluma Interactive

Sprawdź nas!

Sprawdź naszych specjalistów w praktycznym działaniu. Zobacz co możemy zrobić dla Twojej firmy - przejrzyj ofertę lub skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Darmowa konsultacjaZobacz cennik

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry