W czym możemy pomóc?

E-mail trafia do folderu spam u odbiorcy

E-mail trafia do folderu spam u odbiorcy lub w ogóle do niego nie dochodzi.

Oto możliwe przyczyny:

 1. Trafiłeś na czarną listę nadawców. Adres, email, IP lub domena została dodana zostały dodane przez administratora serwera do czarnej listy (skontaktuj się  z administracją serwera Twojego odbiorcy wiadomości) oraz zapoznaj się z tą informacją.
   
 2. Blokada przez odbiorcę wiadomości. Adres, email, IP lub domena została dodana przez odbiorcę wiadomości do swojej osobistej “czarnej listy nadawców” (skontaktuj się z odbiorcą wiadomości).
   
 3. Nieprawidłowa zawartość maila - przykłady nieprawidłowych informacji, załączników, które mogą spowodować zaklasyfikowanie wiadomości jako spam:
 • w treści wysyłanego e-maila lub w tytule są słowa, znaki przez które poczta odbiorcy uznaje Twoją wiadomość za spam (by sprawdzić czy to jest problemem: wyślij wiadomość w innym formacie / z innym tekstem i dowiedz się u odbiorcy jaki był efekt)
 • treść wiadomości zawiera słowa sklasyfikowane jako SPAM lub ma mały współczynnik tekstu do grafiki
 • w wysyłanym e-mailu są załączniki przez które poczta odbiorcy uznaje Twoją wiadomość za spam (by sprawdzić czy to jest problemem: wyślij wiadomość bez załączników i dowiedz się u odbiorcy jaki był efekt) lub załączniki są za duże
 • grafiki mają niewłaściwy atrybut ALT 

 Analiza problemu:

Można zlecić analizę problemu (oraz przygotowanie propozycji jego rozwiązania) naszemu serwisowi (180 zł netto/1h) lub zastosować się do wskazówek podanych na tej stronie.
 Porady:

 • Wysyłaj wiadomości do osób, które wyraziły na to zgodę. Pamiętaj, że zostaniesz uznany za spamera: czyli kiedy najmniej 2 na 1000 odbiorców Twojej wiadomości oznaczy ją jako spam.
 • Personalizuj wiadomości pod odbiorców (imię, nazwisko, informacje pozyskane z mediów społecznościowych).
 • Ogranicz liczbę linków / grafik w wiadomości

Powiązane artykuły

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry